Lietuvos migracija


Migracija Lietuvoje. Kas yra migracija ir kaip ji skirstoma. Migracijos rūšys. Kokie veiksniai daro įtaką žmonių emigracijai iš Lietuvos. Stūmos veiksniai. Lietuvių migrantai užsienio šalių akimis. Jungtinė Karalystė.

Kas yra migracija ir kaip ji skirstoma?

Migracija [lot. migratio — kėlimasis, kraustymasis], kėlimasis, kraustymasis, perėjimas iš vienos vietos į kitą. Ji skirstoma į emigraciją ir imigraciją.

Pagrindinės šalys, kurios lietuvius traukia labiausiai laikomos Airija ir Jungtinė Karalystė. Į šias šalis lietuviai pradėjo migruoti dar prieš įstojant į Europos Sąjungą. Nagrinėjant emigraciją iš Lietuvos, svarbu yra sužinoti, kokią emigrantų dalį būtent Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje sudaro lietuviai šių šalių duomenimis ir kaip šalies institucijos atsiliepia apie joje gyvenančius bei dirbančius lietuvius – emigrantus.

Jungtinė Karalystė: Jungtinė Karalystė užimą pirmą vietą pagal lietuvių imigrantų skaičių. Čia lietuvių skaičius gali siekti 100-200 tūkstančių lietuvių. Tikslių duomenų nėra, nes didelė dalis lietuvių į Jungtinę Karalystę atvyko nelegaliai iki 2004m. gegužės 1d. Ir ne visi kreipėsi dėl darbo leidimų. Didelė dalis lietuvių emigrantų yra mobilūs – didžioji dalis jų Jungtinėje Karalystėje praleidžia mažesnę metų dalį, dažnai grįžta į Lietuvą. Į Jungtinę Karalystį atvyksta dirbti keturios grupės lietuvių:

atvykusieji apibrėžtam periodui dirbti pagal darbo sutartis sezoninius darbus, pavyzdžiui, į fermas;

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1038 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Lietuvos migracija
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos migracija. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-migracija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 06:03
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo