Lietuvos mokesčių sistema ir jos ekonominė analizė


Įvadas. Mokesčių sistema Viktorija Š. Mokesčių sąvokos esmė ir funkcijos. Mokesčių klasifikavimas. Mokesčių elementai. Kodėl turime mokėti mokesčius? Apmokestinimo principai. Mokesčių sistema Lietuvoje Viktorija V. Lietuvos mokesčių klasifikacija. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis. Pelno mokesčio apskaičiavimas. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Akcizo mokestis. Kiti mokesčiai. Mokesčių sistema užsienio valstybėse Laura. Mokesčių sistema JAV. Šveicarijos mokesčių sistema. Lietuva ES kontekste. Mokesčių mažinimo revoliucija. Išvados. Naudota literatūra.

Darbas yra aktualus, nes daugumoje pasaulio valstybių, taip pat ir Lietuvoje, gyventojai moka mokesčius. Vienose šalyse mokesčių našta mažesnė, kitose – didesnė, tačiau tai yra labai svarbus valstybės politikos įrankis - mokesčių lėšos yra skiriamos įvairioms valstybės funkcijoms finansuoti. Mokesčiais siekiama ir kitų tikslų: reguliuoti ekonominę veiklą, apsaugoti rinką, suvienodinti privačias ir socialines išlaidas, kovoti su neigiamais išoriniais poveikiais ir kt. Darbe remiamės autorių, tokių kaip V. Snieškos, J. Čiburienės, G. Startienės, V. Kazlauskienės ir kitų, nuomonėmis bei užsienio autoriais, įvairiais moksliniais straipsniais.

Darbo tikslas - Lietuvos Respublikos mokesčių sistemos apžvalga: mokesčių funkcijos esmė, įstatymai, palyginimas su užsienio valstybėmis, dabartinė situacija.

Darbo problema – Kokia yra mokesčių sistemos įtaka Lietuvos ūkio ekonomikai?

Darbo objektas - Lietuvos Respublikos mokesčių sistema.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 235 KB
  • 2014 m.
  • 33 puslapiai (6493 žodžiai)
  • Laura
  • Lietuvos mokesčių sistema ir jos ekonominė analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos mokesčių sistema ir jos ekonominė analizė. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-mokesciu-sistema-ir-jos-ekonomine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:13
×