Lietuvos monetarinė politika


Ekonomikos plėtros būdai monetarinėje politikoje. Lietuvos monetarine politika 2008. Lietuvos monetarinės politikos vertinimas.

Įvadas. Lietuvos monetarinė politika, raida ir dabartis. Monetarinė politika. Lietuvos ir bulgarijos monetarinių politikų palyginimas. Išvados. Lentelių ir paveikslėlių sąrašas. Literatūros sąrašas.

Monetarinė, arba kitaip pingų politika – tai valstybės naudojamų priemonių rinkinys, kuriuo siekiama reguliuoti tam tikrus ekonomikos procesus. Efektyviai ir tinkamai vykdant monetarinę politiką valstybėje galima užtikrinti: stabilias kainas, stabilią ir stiprią nacionalinę valiutą, didelį ekonomikos užimtumą ir apskirtai visos ekonomikos aktyvumą. Kitaip sakant, sutrikusi, sunkiai besivystanti ekonomika tik patvirtina faktą, kad ją kontroliuojanti politika nėra efektyvi. Kaip tik tokia situacija Lietuvoje, kadangi po 2008 metais įvykusios pasaulinės finansų krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau labai lėtai ir sunkiai. Šiuo metu labai dažnai galima išgirsti kaltinant monetarinę politiką aplaidumu, trumparegiškumu ir apskirtai neefektyvumu. Vis daugiau specialistų, analitikų ir kitų asmenų pasisako prieš Lietuvoje naudojamą valiutų valdybą. Šiuo darbu siekiama įvertinti, kuris monetarinės politikos modelis yra efektyvesnis ir tinkamesnis Lietuvos ekonomikos reguliavimui. Siekiant stabilios ir stiprios nacionalinės valiutos, kursas turėtų būti fiksuotas, o šalies centrinio banko veikla aktyvi arba pasyvi (kai veikla organizuojama valiutos valdybos modelio principu). Siekiant šalyje stabilių kainų, stabilaus ir užtikrinto ekonomikos aktyvumo yra tinkamiausias plaukiojantis valiutos kursas, o centrinio banko veikla ekonomikos procesuose aktyvi. Šiuo metu Lietuvai ir toliau derėtų naudoti valiutų valdybos modelį, kadangi šalyje būtina užtikrinti ir kainų stabilumą ir stiprią, stabilią nacionalinę valiutą. Lietuvos gyventojams, o ypač verslui, šiuo metu reikalinga ,,saugi ir patikima“ aplinka, kurią tikrai įmanoma užtikrinti būtent naudojant tokį modelį, koks šiandien ir yra naudojamas.

  • Microsoft Word 394 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3649 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skaiste
  • Lietuvos monetarinė politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos monetarinė politika. (2012 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-monetarine-politika.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 07:05
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo