Lietuvos monopolijos ir vartotojo interesai bei valstybės antimonopolinė kainų politika


Įvadas. Monopolija. Monopolijų rūšys. Natūrali monopolija. Teisinė monopolija. Socialinė monopolija. Horizontalūs susiliejimai. Vertikalūs susiliejimai. Lietuvos monopolijos. AB „Lietuvos dujos“. AB Rytų skirstomieji tinklai. AB „Lietuvos paštas“. Vartotojų interesai Lietuvos monopolijose. Valstybės antimonopolinė politika. Valstybinis kainų reguliavimas. Antimonopolinę politiką reglamentuojantys teisės aktai. Konkurencijos tarybos veikla. Išvados. Literatūra.

AB Rytų skirstomieji tinklai valdo 100 proc. antrinių įmonių akcijų. Įmonės ne tik teikia paslaugas jas įsteigusiai bendrovei, bet ir kitiems rinkos dalyviams.

Akcinis kapitalas. Bendrovės įstatinis kapitalas yra 239 474 229 litai. Įstatinis kapitalas padalytas į 239 474 229 akcijas; vienos akcijos nominalinė vertė – 1 litas. Visų akcijų savininkė yra valstybė, kuriai atstovauja Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija.

Lietuvos pašto paslaugų rinkos. Teikdama pašto ir pasiuntinių paslaugas, kurių teikimą reglamentuoja Pašto įstatymas, bendrovė konkuruoja rinkoje su kitais paslaugų teikėjais. RRT duomenimis, 2008 m. gruodžio 31 d. Lietuvoje leidimus teikti pašto ar pasiuntinių paslaugas turėjo: tik pasiuntinių paslaugas – 64, tik pašto paslaugas – 1, pašto ir pasiuntinių paslaugas – 14 fizinių ar juridinių asmenų.  

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3980 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Lietuvos monopolijos ir vartotojo interesai bei valstybės antimonopolinė kainų politika
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos monopolijos ir vartotojo interesai bei valstybės antimonopolinė kainų politika. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-monopolijos-ir-vartotojo-interesai-bei-valstybes-antimonopoline-kainu-politika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 01:53
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo