Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas


Įvadas. Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas pagal muzikos pobūdį. Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas pagal mėnesius. Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas pagal miestus. Lietuvos muzikos festivalių kainų palyginimas ir patarimai sprendžiant festivalių problemas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas.

Temos aktualumas. Pastaraisiais metais Lietuvoje žymiai padaugėjo muzikos festivalių. Dauguma jaunų žmonių net nesvarstydami renkasi praleisti laiką būtent juose. Muzikos festivalio pasirinkimas priklauso nuo daugelio faktorių: vieta, kaina, atvira ar uždara patalpa, apsauga, oro sąlygos, patinkančios muzikos stilius ir t.t. Jaunimas į muzikos festivalius renkasi smagiai praleisti laiką, pasiklausyti savo mėgstamų atlikėjų, bei atlikti tyrimai įrodė („Aplausos.LT“), kad žmonės čia renkasi, kad užmirštų savo rūpesčius, atitrūktų nuo įprastos aplinkos, pailsėtų ir užmirštų darbus.

Darbo problema. Didžiausia muzikos festivalių problema yra besaikis alkoholio vartojimas ir tai, kad jo neįmanoma sutramdyti, kadangi apsaugos muzikos festivaliuose taip pat daug nebūna. Kiti žmonės teigia, kad taip pat muzikos festivaliams trūksta organizuotumo, daugybė šiukšlių ir gamtos netausojimas ir tai, kad žmonės renkasi ne mėgautis kultūra, o besaikiškai vartoti alkoholį. Negaliu nepaminėti ir festivalių vietos bei kainos, kai kurie negali nuvykti į mėgstamos muzikos festivalį, nes neturi pakankamai lėšų arba jis vyksta nepalankiu metu. Tad šiame darbe viską ir apžvelgsiu.

Darbo tikslas. Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas pagal muzikos pobūdį, metų laikus (mėnesius), festivalio rengimo vietą ir kainą. Taip pat pasiūlyti keletą būdų kaip išspręsti muzikos festivalių problemas.

Klasikinės, sakralinės muzikos festivalių yra 20;

Elektroninės, dubstep, hip hop, techno muzikos festivalių – 11;

Estradinės, country, dainuojamosios poezijos bei folkloro festivalių – 9;

Roko, metalo muzikos festivalių – 7.

Taigi, pagal mano pasirinktus ir gautus rezultatus daugiausiai vyksta klasikinės, sakralinės muzikos festivalių, o mažiausiai – sunkiosios muzikos. Tačiau daugiausiai lankytojų sulaukia šiuolaikinės muzikos festivaliai, nes jie puikiai išreklamuoti ir turi daug gerbėjų.

Apibendrindama galiu teigti, kad du muzikos festivaliai („AlmaMater Musicials“ ir „Sakralinės muzikos festivalis“) vyksta visus metus. Kovą vyksta du festivaliai. Balandį – septyni. Gegužę – trys. Birželį – vienuolika. Liepą – dvidešimt. Rugpjūtį – šešiolika. Rugsėjį – šeši. Spalį – trys. Lapkritį – penki. Gruodį – vienas. Iš rezultatų matome, kad daugiausiai festivalių vyksta vasarą, kadangi dauguma žmonių tada atostogauja ir tikimasi daugiausiai lankytojų.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1926 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos muzikos festivalių klasifikavimas. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-muzikos-festivaliu-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:10
×