Lietuvos nekilnojamojo turto rinka


Įvadas. Lietuvos nekilnojamojo turto rinka. Kriterijai renkantis butą. Vieno kambario butū tyrimas kretingos mieste. Duomenų analizė. Informacijos šaltiniai. Diagrama 1 Skelbimų populiarumas mieste. Diagrama 2 Vidutinės butų kainos pagal gatvę. Diagrama 3 Butų kainos žiūrint į kvadratūros ir metų santykį. Diagrama 4 Daugiabučių statybos metai. Diagrama 5 Aukštai kuriuose yra parduodami butai. Diagrama 6 Vidutinės butų kainos pagal aukštą.


Iš surinktų duomenų pastebėjau 2 populiariausias Druskininkų miesto gatves, kuriuose butus lankytojai dažniausiai peržiūri internete. Gardino bei Merkinės gatvių skelbimai sudaro netgi 8/15 visų populiariausių skelbimų, 2 skelbimai buvo Vilniaus al. Visos trys gatvės yra strategiškai patogioje vietoje. Šalia Merkinės g. ir Vilniaus al. yra gausu sanatorijų, mokyklų, prekybos centrų. O Gardino g.- pagrindinė miesto gatvė. Detalesnė informacija pateikta 1 diagramoje.

Sugrupavus gatves ir palyginus jų kainas, matoma, kad 10 populiariausių skelbimų (Gardino g., Merkinės g., ir Vilniaus al. esančios gatvės) kainų vidurkis yra 38.600€, tuo tarpu visų likusių gatvių vidurkis siekia 52.600€. Tai mums parodo, kad Druskininkai nors ir laikomas kurortinis miestas, tačiau pirkėjai vis tiek dairosi pigesnio varianto.

Naujos statybos ir su baldais esančių butų kainos viršija 70000€ (Šv. Jokūbo g. ir Liepų g.) Detalesnė informacija pateikta 2 diagramoje.

Geriausią statistiką gali atskleisti kaina už 1m2. Žiūrint pagal šį kriterijų, išsiskiria dvi butų rūšys- naujos statybos name (nuo 2008m.) ir senos statybos name (iki 2008m.). Pagal mūsų atliktą analizę turime 6 butus senos statybos namuose ir jų vidutinė kaina už 1m2 yra 908.5€, tuo tarpu naujos statybos name (9 butai), vidutinė 1m2 kaina siekia 1422.5€. Detalesnę informaciją pateikta 3 diagramoje.

Diagrama 3 Butų kainos žiūrint į kvadratūros ir metų santykį

Buto aukštas taip pat yra svarbus rodiklis įsigyjant būstą, dažnai nuo jo priklauso ir kaina. Girdima gandų, kad žmonės vengia 5 ir 1 aukšto butų, tačiau mūsų atlikta statistika šiuos mitus paneigia. Kadangi pagal ją, 5 aukšto butai- vieni populiariausių. Detalesnė informacija 5 ir 6 diagramoje.

2. Druskininkų mieste parduodamų vieno kambario butų skelbimai buvo atrinkti 2016 metų kovo mėnesį, atsitiktinių atrankos metodu internetiniuose tinklalapiuose. Darbe pagal įvairius kriterijus buvo vertinami 15 objektų akcentuojant didžiausią veiksnių įtaką 1 kvadratinio metro kainai.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1713 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deividas
  • Lietuvos nekilnojamojo turto rinka
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos nekilnojamojo turto rinka. (2019 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-nekilnojamojo-turto-rinka.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 13:29
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!