Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas scenarijus


Lietuvos nepriklausomybės dienos minėjimas. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Vedančioji ( Eva ). Eilėraščio deklamavimas ( Viktorija ). Vedantysis ( Jarekas ). Eilėraščio deklamavimas ( Gabriela ). Vedančioji ( Eva ) ( skaitome ir rodome skaidres apie signatarus ). Skaitome ir rodome skaidres apie signatarus. Varlių himnas. Salomėja Nėris ,, Raudona rožė ‘‘.

Žemę, kurią mes paveldėjome iš savo protėvių, vadiname Lietuva. Norime, kad šis žodis iš pasaulio žemėlapio niekada neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais, nemažai garbingais valstybių vardais.

II Vedančioji: Lietuva – tai nedidelis kraštas, kurio plotas 65 301 kilometras. Lietuvos kaimyninės šalys yra Latvija, Estija, Lenkija ir Baltarusija. Lietuvos krantus skalauja Baltijos jūra. Pirmą kartą Lietuvos vardas buvo paminėtas 1009 metais Kvedliburgo metraštyje. Kaip atsirado valstybės pavadinimas ,, Lietuva‘‘ niekas tiksliai nežino. Vieni sako, kad vardas kilęs iš keltiško žodžio ,,

,,Litavia‘‘ ir reiškia ,, pakrančių šalis‘‘. Kiti mano, kad Lietuvos vardas sietinas su upelio pavadinimu ,, Lietauka‘‘. Treti vardą sieja su lietuvišku žodžiu ,, lietus‘‘. Tai Lietuva galėtų būti lietaus šalis, kas labai panašu į tiesą.

III Vedantysis: Nuo 1009- jųjų metų iki šių dienų prabėgo daug laiko. Daug teko patirti Lietuvai. Tai ir kovos su kryžiuočiais, su mongolais, rusais. Daug kas norėjo Lietuvą užgrobti. Už lietuvišką abėcėlę, žodį, knygą sodino į kalėjimus ir žudydavo. Bet Lietuva atlaikė visas skriaudas ir kovas.

I Vedančioji: Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin svarbios dienos. Kovo 11 – jąją dieną mes švenčiame Lietuvos Nepriklausomybę. Kad ši šventė iš tiesų didinga, abejonių nėra. Ši data nulėmė, kad šiandien Lietuva yra laisva, savarankiška valstybė.

III Vedantysis: 1990 metų kovo 11 dieną pirmasis laisvai išrinktas Lietuvos Respublikos parlamentas paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo aktą.

III Vedantysis: Todėl, kad 1918 metais vasario 16 dieną Lietuvos taryba jau buvo paskelbusi nepriklausomą Lietuvą ir atskyrusi ją nuo carinės Rusijos. Bet komunistinė Sovietų Sąjunga 1940 metais, vasarą, Lietuvą vėl užgrobė. Okupacija tęsėsi iki 1990 – jų metų kovo 11 – osios. Ar supratai dabar?

  • Lietuvių kalba Scenarijus
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1441 žodžiai)
  • Nadežda
  • Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas scenarijus
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas scenarijus. (2016 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-nepriklausomybes-dienos-minejimas-scenarijus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:33
×