Lietuvos partizanai didžiajame ekrane


Lietuvos partizanai didžiajame ekrane.

Dar vienas filmas, skirtas partizaninei kovai Lietuvoje atminti, tai režisieriaus Jono Vaitkaus drama „Vienui vieni“. Tai įtempto siužeto filmas, kuriame vaidina žymiausi lietuvių aktoriai (tokie kaip Rolandas Kazlas, Ramūnas Rudokas, Vytautas Rumšas ir kt.), o filmo veiksmas vyksta kautynių, provokacijų ir išdavysčių fone. Filmo centre - Suvalkijos Juodbūdžio kaimo ūkininkų Lukšų šeima, kurią režisierius Jonas Vaitkus sakė pasirinkęs kaip simbolinę. Tai sukrečianti kovos, meilės ir mirties istorija. Ši dokumentinė drama apie devynerius metus trukusią partizanų kovą su Sovietų Sąjunga buvo filmuojama net penkerius metus. Realūs veikėjai dramoje yra ne tik Lukšų šeima, bet ir kiti filmo veikėjai - partizanų vadai, partizanų išdavikas Juozas Markulis - “Erelis” ir daugelis kitų. J.Vaitkus yra minėjęs, kad iš pradžių kino dramą “Vienui vieni” jis ketinęs kurti iš „dviejų kontrastingų vaizdinių klodų“ - spalvoto ir nespalvoto. Šis kontrastas turėjęs parodyti, kad bunkerio tamsoje ir šaltyje vyrauja tik juoda ir balta, o išėjus iš jo žmogaus akį džiugina visos gamtos spalvos. Filmas „Vienui vieni“ yra tarsi kelrodė žvaigždė į mūsų netolimą istorinę praeitį.

Ko gero pats įdomiausias filmas apie pokarinį laikotarpį Lietuvoje yra neseniai kino teatrų ekranuose pasirodžiusi režisierių Vinco Sruoginio ir Jono Ohmano pasauliui skirta dokumentinė drama „Nematomas frontas“. „Nematomame fronte“ pasakojama apie 1944–1953 metais Baltijos šalyse vykusį pasipriešinimo judėjimą, kuris subūrė jaunų vyrų ir netgi moterų būrius kovai su Sovietų Sąjunga.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (771 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Lietuvos partizanai didžiajame ekrane
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvos partizanai didžiajame ekrane. (2015 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-partizanai-didziajame-ekrane.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:15
×