Lietuvos pasienio apsaugos modernizavimas pasitelkiant bepiločius orlaivius


Bepiločiai orlaiviai ir jų panaudojimas. Užsienio patirtis naudojant bepiločius orlaivius pasienio apsaugai.


Pilotuojami ir bepiločiai, kariniai ir komerciniai orlaiviai dalijasi vienodomis technologijomis labiau nei bet kada anksčiau. Kariniai orlaiviai daro įtaką komerciniams ir civiliniams orlaiviams bei jų sistemoms. Pritaikant karines technologijas civilinėje aviacijoje taupomi pinigai ir laikas, nes jau išvystytas iš laiko patikrintas karinės aviacijos technologijas galima panaudoti civilinėje aviacijoje. Daugelis dabar tiesiog buityje naudojamų prietaisų ir technologijų atsirado karo pramonės ir tyrinėjimų dėka. Ne išimtis ir vis labiau tobulinami bei populiarėjantys bepiločiai orlaiviai, dar vadinami dronais, pritaikomi tiek karinėje tiek civilinėje veikloje.

Nors Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) naudoja sraigtasparnius su modernia įranga, tačiau šios priemonės darosi ne tokios efektingos dėl nemažų kaštų. Sraigtasparniai pakeliami į orą retais atvejais ir tai suteikia nusikaltėliams galimybių užsiimti nusikalstama veikla bei likti nenubaustiems. Bepiločių orlaivių pasitelkimas sienos apsaugai galėtų būti neblogas priešnuodis naujiems sienos pažeidimo būdams.

Pastaruoju metu užfiksuojami atvejai kai Lietuvos pasienio zonose užfiksuojama nusikalstama veikla pasitelkus naujas technologijas. Kontrabandai gabenti ar pasienio sargybos stebėjimui vis dažniau panaudojami nusikalstamų grupuočių valdomi bepiločiai orlaiviai. Tai nauja grėsmė Lietuvos valstybės sienų saugumui ir kontrabandos kontroliavimui. Paradoksas, tačiau tokias naujoves kaip bepiločiai orlaiviai nusikaltėliai panaudojo anksčiau nei valstybinės institucijos besirūpinančios valstybės sienų saugumu. Panašu, kad ateityje iškilusias naujas grėsmes dėl naujų technologijų pasieniečiai galės lengviau suvaldyti tik patys pradėję jomis naudotis.

Panaudojus bepiločių orlaivių galimybes tikėtina, jog sumažėtų sienos pažeidimų skaičius, nes orlaiviai būtų viena iš atgrasymo priemonių. Taip pat, dėl ženkliai mažesnių eksploatacijos išlaidų atsirastų galimybė beveik nuolat stebėti pasienio zonas ir tokiu būdu užkirsti kelią nusikaltimams ir sutramdyti nusikalstamas grupuotes. Remiantis užsienio valstybių patirtimi, bepiločiai orlaiviai yra efektyvi priemonė valstybės sienos stebėjimui ir kontrolei, todėl šios inovacijos panaudojimas yra būtinas siekiant didesnės ir efektyvesnės sienos apsaugos.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1712 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Lietuvos pasienio apsaugos modernizavimas pasitelkiant bepiločius orlaivius
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos pasienio apsaugos modernizavimas pasitelkiant bepiločius orlaivius. (2017 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-pasienio-apsaugos-modernizavimas-pasitelkiant-bepilocius-orlaivius.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 07:05
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo