Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas


Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas 145 15. Darbas su šaltiniais. Kokiomis aplinkybėmis priimti šie dokumentai? Kodėl šaltiniuose daug vietos skirta Lietuvos istorijai? Kodėl 1 šaltinyje pabrėžiama Lietuvos visuomenės vienybė? Kodėl 1 šaltinyje daug dėmesio skirta tautinėms mažumoms ir jų atstovai raginami įsitraukti į Sąjūdžio veiklą? Kodėl 2 šaltinyje daug dėmesio skirta Jungtinių Tautų lapkričio priimtai konvencijai? Kodėl 2 šaltinyje prašoma reabilituoti. Kalantą? Kodėl 3 šaltinyje daug dėmesio skiriama deputatų rinkimams? Kodėl , kaip nurodoma 3 šaltinyje , renkant deputatus per visą rinkimų kampaniją turėjo veikti Sąjūdžio sudarytos komisijos? Iš pateiktų šaltinių padarykite išvadą apie sovietų valdomos Lietuvos padėtį iki susikuriant Sąjūdžiui. Pagrįskite arba paneikite teiginį , kad 1988 Sąjūdis atstovavo visai lietuvių tautai. DARBAS SU ŽEMĖLAPIU 29 Tema Klausimai Po kokio istorijos laikotarpio susiformavo tokios Europos valstybių sienos. Kokie sienų pasikeitimai įvyko Europoje po istorijos laikotarpio , kurį įvardijote atsakydami į pirmą klausimą. Kas sieja valstybes , pažymėtas skaičiais 11 , Ką bendra turi valstybės pažymėtos sutartiniu ženklu (? Išvardinkite jas. Kas sieja valstybes pažymėtas sutartiniu ženklu (? Išvardinkite jas. Kokios valstybių sandraugos ribos pažymėtos sutartiniu ženklu. Lietuvos kultūrinio ir religinio gyvenimo pokyčiai.


Tai aktualu Lietuvos istorijai. Nes reikėjo ištirti ir įvertinti Lietuvoje vykusius įvykius, kad būtų viskas priimta logiškai ir racionaliai.

Norėjo atkurti žmonių teises. Labai buvo svarbu susivienyti, kad visi dirbtų sklandžiai ir būtų įmanoma atkurti Lietuvos Nepriklausomybę, tam kad siekti bendro tikslo. Vienybėje slypi jėga.

Kodėl 1 šaltinyje daug dėmesio skirta tautinėms mažumoms ir jų atstovai raginami įsitraukti į Sąjūdžio veiklą? Kad parodytų, kad mes priima kitokius žmones, kad nesukeltų pasipriešinimo. Buvo rusai ir lenkai, jas buvo svarbu įtraukti į Nepriklausomos Lietuvos atkūrimą.

Kodėl 2 šaltinyje daug dėmesio skirta Jungtinių Tautų 1968 m. lapkričio 26 d. priimtai konvencijai?

Taip, kad būtų taika, kad nekiltų karas ir žmonių gerove, kad nebūtų pažeidžiamos žmonių teisės.

Kuo Sovietų valdžiai nusikalto 2 šaltinyje minimi G. Iešmantas, B. Gajauskas, S. Tamkevičius, V. Petkus?

Nes jis paveikė lietuvių paveikė su kitokiais veiksmais, požiūriu. Jo susideginimas buvo įvertintas kaip ligonio ir todėl jį reikia reabilituoti.

Tam, kad būtų išrinkti tinkami žmonės, ir sudaryta tinkama programa, kuri rūpintųsi žmonių gerove. Komunizmo laikais buvo renkami 1 žmogus iš vieno, tai nebuvo sąžininga.

Kodėl, kaip nurodoma 3 šaltinyje, renkant deputatus per visą rinkimų kampaniją turėjo veikti Sąjūdžio sudarytos komisijos?

Tam, kad rinkimai vyktų taip kaip nori žmonės ir turėtų pasirinkimų laisvė balsuoti už ką nori, bet kad būtų šiek tiek kontroliuojami.

Iš pateiktų šaltinių padarykite išvadą apie sovietų valdomos Lietuvos padėtį iki susikuriant Sąjūdžiui.

Žmonės bunda, jie yra šviečiami, renkasi į mitingus, Baltijos kelias

5. Pagrįskite arba paneikite teiginį, kad 1988-1990 m. (153psl.)

Sąjūdis atstovavo, bent jau daugumai. Kai kurie nenorėjo kad Lietuva išstotų iš Sovietų sąjungos.

Kokie sienų pasikeitimai įvyko Europoje po istorijos laikotarpio, kurį įvardijote atsakydami į pirmą klausimą?

1990 m. pirmasis sienų pasikeitimas Vokietijų (VDR ir VFR) susijungimas.

1991 m. suiro Sovietų Sąjunga, tad 15 SSRS respublikų tapo nepriklausomomis valstybėmis. Lietuva, Latvija ir Estija nepriklausomybes paskelbė 1990m.

1991-1992 m. skilo Jugoslavija ir susiformavo: Slovėnija, Kroatija, Serbija - Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Makedonija.

  • Microsoft Word 165 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1967 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Augustina
  • Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas . (2020 m. Liepos 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-persitvarkymo-sajudis-ir-lietuvos-nepriklausomybes-atkurimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 05:14
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo