Lietuvos piliečių emigracija referatas


Racionalūs problemos sprendimo etapai. Įvadas. Situacijos įvardijimas. Emigracijos priežastys. Emigracijos pasekmės. Problemos diagnozavimas. Alternatyvų formavimas. Emgracijos problemos sprendimų būdai. Literatūra.


Darbo tikslas: išanalizuoti ir parengti problemų sprendimus Lietuvos piliečių emigracijos klausimu

Norint sustabdyti emigracija reikia įvardinti jos priežastis ir rasti jų sprendimo būdus. Dažniausiai išvykimo priežastis nebūna viena. Žmonės renkasi emigruoti dėl kelių priežasčių. Dažniausiai tai būna geresnio materialinio apsirūpinimo ieškojimas ir susidūrimas su socialine neteisybe. Taip pat daugybė žmonių emigruoja, nes svečioje šalyje jų jau laukia anksčiau išvykę giminaičiai ar šeimos nariai. Emigracijos sandarą iliustruoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas ,straipsnis „Migracija: pagrindinės priežastys ir gairės pokyčiams“

2014 metais The Nework ir Intelligence Group atliko tyrimą kuriame buvo apklausti iš Lietuvos emigravę žmonės. Jų buvo klausiama kokios priežastys privertė emigruoti. Dažniausi minimos priežastys buvo geresnių gyvenimo standartų siekis ir bloga ekonominė situacija Lietuvoje.

Pagrindinė visoje literatūroje įvardijama priežastis yra geresnių gyvenimo sąlygų ieškojimas. Šią priežastį sudaro keletas komponentų. Tai gali būti finansinio nesaugumo jausmas, nuolatinė baimė netekti darbo savo šalyje, negalėjimas gražinti paimtos paskolos, net ir turint nuolatines pajamas. Tačiau geresnės gyvenimo sąlygos ne būtinai yra siejamos vien tik su materialiąja puse, tai gali būti ir nepasitenkinimas socialinių gyvenimu, jaučiama socialinė neteisybė ar diskriminacija.

Didžiąją dalį Lietuvos žmonių netenkina jų materialinė padėtis. Socialinių tyrimų duomenimis, net ir gaudami dideles pajamas žmonės vis dėlto norėtų emigruoti, nes yra įsitikinę, jog socialinės ir ekonominės gyvenimo sąlygos užsienyje yra geresnės nei Lietuvoje. Todėl, kai šalyje klesti bedarbystė, žmonės drąsiau linkę save realizuoti svetur, kad ir bandant laimę su prastesniais, ypatingų gabumų nereikalaujančiais darbais. Be abejo, ne visuomet tokie pokyčiai atneša laimę, kartais palikę tėvynę žmonės gailisi. Dažniausiai emigruojantys žmonės tikisi svečioje šalyje susirasti darbą, kuris užtikrintų jiems nuolatines pajamas, tenkinančias jų poreikius. Kiti siekia užsidirbti įstatinį kapitalą ir pradėti naują, nuosavą verslą. Taip pat didesnės profesinės galimybės verčia išvykti. Tikimasi įgyti daugiau patirties, pakelti savo kompetenciją. Platesnės karjeros galimybės vilioja dažną jauną ką tik mokslus baigusį specialistą išvykti svetur. Žmonės tikisi, kad neįvertinti jų gebėjimas Lietuvoje, bus pastebėti kitoje šalyje. Ne retą žmogų suvilioja emigracija išgirdus kito žmogaus sėkmingą patirtį emigravus. Visi išvykdami tikisi pagerinti savo gyvenimą ir buitį.

Kita labai dažna emigracijos iš Lietuvos priežastis yra šeimyninės priežastys. Dažno lietuvio šeimoje ar artimųjų, draugų rate yra jau seniau į užsienį išvykusių asmenų, kurie gana neblogai yra įsitvirtinę kitoje šalyje. Šie kviečiasi savo namiškius pas juos atvykti, gyventi kartu ir kurti savo naują ateitį jau svečioje šalyje. Dažnai tėvai pasiima savo vaikus, kuriuos buvo palikę Lietuvoje baigti mokyklas. Kiekvienoje šeimoje priežastys yra vis kitos, skirtingos ir labai įvairios, tačiau visos jos turi bendrą pavadinimą šeimyninės priežastys, kurios mūsų manymu galėtų rungtis su ekonominėmis ar socialinėmis priežastimis.

Nemaža dalis Lietuvių emigruoja ne tik mokytis, bet ir baigę mokslus dėl geresnės įsitvirtinimo galimybės, kurios savo šalyje jie neturi. Tai iliustruoja diagrama, kurioje vaizduojama lietuvių emigracija pagal amžiaus grupes. Daugiausiai išvyksta jauno amžiaus gyventojai 15-24 ir 25-34 metų. Kaip prielaida galima daryti, kad Lietuvoje nepakankamai dėmesio skiriama jaunimo užimtumui ir pirmojo darbo susiradimo galimybėms užtikrinti. Būtent šie komponentai ir verčia emigruoti mūsų šalies jaunimą.

Žinoma, ne visi nori emigruoti. Yra žmonių nelinkusių važiuoti kažin kur neturint garantijų dėl darbo ar būsto. Lietuvoje gyvena ir patriotų, kurių niekas nepajudins iš gimtosios žemės. Dar kiti nesiryžta emigruoti, nes tiesiog nenori palikti artimųjų, o gyvenimo sąlygos Lietuvoje juos tenkina. Džiugu, kad tėvynėje yra dar optimistų.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 170 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (4423 žodžiai)
  • Kolegija
  • G-uste
  • Lietuvos piliečių emigracija referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos piliečių emigracija referatas. (2016 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-pilieciu-emigracija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:51
×