Lietuvos pinigų rinka ir jos instrumentai


Lietuvos pinigu rinka ir jos instrumentai. Pinigų rinka. Tarpbankinė rinka. Diskonto rinka. Pinigų rinkos finansiniai instrumentai. Indėliai bankuose. Čekiniai depozitai. Terminuotieji ir kaupiamieji depozitai. Indėlių (depozitų) sertifikatai. Bankų akceptai. Komerciniai popieriai. Atpirkimo sutartys (repas). Iždo vekselis.

Pinigų rinkos lygmenyje galima skirti keletą lygiagrečiai veikiančių rinkų. Svarbiausios jų yra: tarpbankinė rinka, diskonto rinka, depozitų sertifikatų rinka.

Indėliai bankuose gali būti skirstomi taip: čekiniai depozitai (indėliai) terminuotieji ir kaupiamieji depozitai.

Indėlių sertifikatas yra banko išleistas, tačiau biržoje nekotiruojamas vertybinis popierius, kuris patvirtina indėlio mokėjimą į banką nustatytam laikui už palūkanas. Indėlio sertifikatas yra ne vardinis vertybinis popierius. Jo galiojimo trukmė yra nuo vieno mėnesio iki kelerių metų. Už depozitų sertifikatus gali būti mokomos kintamos arba fiksuotos palūkanų normos.

Bankų akceptai laikomi patikimais finansiniais instrumentais. Banko akceptas, tai kai bankas sutinka apmokėti mokėjimo okumentus, pavyzdžiui, komercinius vekselius, todėl toks sutikimas vadinamas apmokėjimo garantu. Taigi bankai teikia paskolas, dažniausiai trumpalaikes, tarptautinės prekybos mokėjimams vykdyti, o taip pat ir palengvina šias operacijas. Bankų akceptų privalumai – maža rizika ir didelis likvidumas. Beje bankų akceptai priimami į banko privalomuosius rezervus.

Komerciniai popieriai yra skolos vertybiniai popieriai, kurie nėra padengti jokiu užstatu ar garantija, todėl jais pritraukti lėšas gali tik dideli bankai ir bendrovės, kurios turi didelį kreditinį autoritetą, todėl juos paprastai išleidžia patikimos bendrovės. Bet, kaip liudija istoriniai faktai, pasitaiko tokių atvejų, kai žinomos bendrovės, pasiskolinusios už komercinius popierius didžiules sumas, subankrutuoja. Komerciniai popieriai dažnai išperkami po 45 dienų ar dar anksčiau, kad būtų išvengta vertybinių popierių komisijų registracinių reikalavimų.

  • MS PowerPoint 1531 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (780 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nerijus
  • Lietuvos pinigų rinka ir jos instrumentai
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos pinigų rinka ir jos instrumentai. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-pinigu-rinka-ir-jos-instrumentai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:36
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo