Lietuvos pramonė referatas (2)


Įvadas. Lietuvos pramonė. Pramonės raidos etapai. Technikos pramonės paveldas. Pramonės šakų konkurencingumas. Pramonės šakų konkurencingumo analizė. Lietuvos apdirbamosios pramonės struktūros ypatumai. Prognozės Lietuvos pramonė 2020m. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas- Lietuvos pramonė.

Darbo tikslas- išsiaiškinti Lietuvos pramonę raidos etapus.

Darbo uždaviniai- pagrįsti pramonės raidos etapus, pateikti technikos pramonės paveldą, pramonės šakų konkurencingumo analizė, pristatyti konkurencingumo didinimo veiklų planus ir kryptis.

Vis tik laikui bėgant, mokslo ir technikos pažangos sąlygomis nemaža dalis senosios technikos objektų sunyksta. Nagrinėdami technikos ir kultūros paveldą, atkreipiame dėmesį į senosios technikos objektų nykimą ir svarbą išsaugojant ateities kartoms, ugdant pagarbą savo krašto praeities istorijai. (O.Stasiukaitienė 2010)

Kompanijos užimama rinkos dalis yra glaudžiai susijusi su konkurencija. Kuo konkurencija didesnė, tuo pramonės šaka yra mažiau pelninga. Prieš investuodami turite nustatyti koki yra pramonės šakos žaidėjai ir kaip aršiai jie konkuruoja.

Produkcijos kokybė, rinkodaros ir vadybos lygis, darbuotojų kvalifikacija, technologijų atnaujinimas, naujovių diegimas į gamybą ir daugybė kitų tiesiogiai su produkcijos kaina nesusijusių veiksnių lemia produkcijos eksporto sėkmę į užsienio rinkas. Todėl kiekybiškai vertinant Lietuvos pramonės konkurencingumo potencialą, svarbi ir nevertinių veiksnių įtaka.

Šalies konkurencingos pramonės struktūra turėtų būti orientuota link: a) kvalifikuotos darbo jėgos reikalaujančių pramonės sektorių, b) aukštų technologijų pramonės sektorių, c) mokslo bei žinių pagrindu plėtojamų pramonės sektorių. Šiuose sektoriuose gaminami sudėtingesni, gamybos procese daugiau apdirbami (daugeliu atvejų - iki galutinio produkto), todėl turintys didesnę pridėtinę vertę produktai. Dėl to pravartu panagrinėti Lietuvos apdirbamosios pramonės struktūrą šiais aspektais ir tuo remiantis įvertinti konkurencingumo galimybes bei pirmaeiles priemones jam didinti.

Darbo jėgos kvalifikacijos ir gamybos veiksnių naudojimo intensyvumo įtakos Lietuvos apdirbamosios pramonės konkurencingumui analizė atlikta, remiantis Austrijos ekonominių tyrimų instituto (WIFO) pramonės sektorių grupavimo metodikomis, kurios yra naudojamos ir EK pramonės konkurencingumo vertinimuose. Nors vieno ar kito sektoriaus priskyrimas konkrečiai grupei gali būti ginčytinas, bet skaičiavimai, atlikti pagal šią metodiką, vis dėlto parodo vyraujančias tendencijas apdirbamojoje pramonėje. Lietuvos pramonės struktūra nustatyta, apskaičiuojant kiekvienoje veiklų grupėje sukuriamos produkcijos dalį.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3011 žodžiai)
  • Ignė
  • Lietuvos pramonė referatas (2)
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos pramonė referatas (2). (2015 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-pramone-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:41
×