Lietuvos pramonė referatas


Įvadas. Lietuvos pramonė. Pramonės raidos etapai. Technikos pramonės paveldas. Pramonės šakų konkurencingumas. Lietuvos pramonės plėtros kryptys. Chemijos produktų pramonė. Apdirbamosios pramonės struktūros ypatumai. Prognozė Lietuvos pramonė 2020m. Pramonės produkcijos kainų pokyčiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas- Lietuvos pramonė.

Darbo tikslas- išsiaiškinti Lietuvos pramonę raidos etapus.

Darbo uždaviniai- pagrįsti pramonės raidos etapus, pateikti technikos pramonės paveldą, pateikti grafiškai Lietuvos pramonės plėtros kryptis, pristatyti konkurencingumo didinimo veiklų planus ir kryptis.

Grafike matoma, kaip kas metus keičiasi realizavimo kryptys procentais Lietuvoje ir užsienio rinkoje, kad kasmet keičiasi realizavimo procentinis dydis.

Chemijos pramonė pakeitė pasaulį – gaminiai tapo pigesni, lengvesni ir tvirtesni. Tai tikra Europos sėkmės istorija, ir būtina užtikrinti, kad šis sėkmingas darbas tęstųsi. Europa šiame sektoriuje pirmauja pasaulyje – jai priklauso penktadalis pasaulinės rinkos. Technologijų pažanga Europos bendrovėms suteikė galimybę jau ne vieną dešimtmetį išlikti konkurencingoms ir pardavinėti savo gaminius ir idėjas visame pasaulyje. Cheminės medžiagos labai svarbios ir sprendžiant ateities uždavinius, pavyzdžiui, kuriant mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomiką. Tačiau reikia dėti daugiau pastangų, kad chemijos pramonės sektoriuje didėtų energijos vartojimo efektyvumas. Chemijos gamykloms reikia daugiau energijos, ypač naftos ir gamtinių dujų, negu gamykloms jos reikia vidutiniškai, ir jų sąskaitos už energiją gali būti didelės. Energijos sąnaudos Europoje didėja, palyginti su bendra jų mažėjimo tendencija visame pasaulyje: Europoje energijos sąnaudos yra tris kartus didesnės nei JAV ir apskritai yra didesnės nei kituose konkuruojančiuose regionuose.

Per pastaruosius 20 metų chemijos pramonė reagavo į šį spaudimą 50 proc. sumažindama energijos vartojimo intensyvumą ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį (o gamyba padidėjo 70 proc.). Nepaisant šios pažangos, dėl energijos sąnaudų didėjimo daugiausiai energijos sunaudojančios chemijos pramonės bendrovės gali perkelti savo investicijas į JAV arba kitas šalis, kuriose kainos palankesnės. Blogiausia, kas gali nutikti, – tai gamyklų Europos Sąjungoje uždarymas.

Komisija daro viską, kad pakeistų šią nerimą keliančią tendenciją. Netrukus bus paskelbta energijos sąnaudų ataskaita, kurioje bus įvertintas neigiamas pernelyg didelių sąskaitų už energiją poveikis kai kuriuose sektoriuose, įskaitant chemijos pramonę. Šia ataskaita bus atkreiptas dėmesys į ekonominę šių aspektų svarbą ir tikimasi, kad tai paskatins imtis reikiamų veiksmų. Be to, Komisija skatina siekti didesnio ilgalaikių elektros energijos tiekimo daug energijos naudojančioms pramonės įmonėms sutarčių teisinio tikrumo. Taip turėtų būti užtikrintos mažesnės kainos energijos pirkėjams ir didesnis finansinis stabilumas energijos pardavėjams. (Lietuvos ekonominės plėtros agentūra, 2009)

4. M. BRANTIENĖ; J. SARŽICKIENĖ; I. RIŠKIENĖ. Pramonės paveldo objektai Lietuvoje. 2010. Vilnius. Pp. 3-4

5. P. STANKEVIČIUS. Lietuvos pramonės transformacijos ir jų socialinės-ekonominės pasekmės. 2009. Vilnius: Vilniaus pedagoginio universiteto leidykla, 412 p.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Igne
  • Lietuvos pramonė referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos pramonė referatas. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-pramone-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 23 d. 18:27
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema