Lietuvos proistorė


Lietuvos proistorė.

Man skaitant visus šiuos tris veikalus, įstrigo vienas, tikriausia ryškiausias panašumas – tai aprašas, kuriuo pradedama Lietuvos proistorės tematika. Gamtinės sąlygos, kurių veikoje įvyko ledynų pasitraukimas, o su juo ir atsirado pirmųjų žmonių pėdsakai. Skirtingose knygose, vis kitaip pateikiamos teorijos apie genčių susidarymą, ar veiklą. „Lietuvos TSR istorijoje‘‘ – teigiama, kad pirmieji žmonės buvo iš skirtingų sričių. Teigiama, kad jų pagrindinis amatas buvo medžioklė. „Lietuvos istorijoje“ ir „Lietuvos istorijoje iki 1795 m.‘‘ indoeuropiečių tautų grupė, kuri vadinama - baltų gentimis.

Apibendrindama, norėčiau pasakyti, kad A.Šapoka „ Lietuvos istorijoje “, B.Vaitkevičius ,M.Jučas, V.Merkys „Lietuvos TSR istorijoj. Nuo seniausių laikų iki 1917 metų. “ ir Z. Kiaupa, J. Kiaupienė, bei A. Kuncevičius „ Lietuvos istorijoje iki 1795 metų “, tai labai įdomios knygos. Nors jos visos turi panašumų ir skirtumų, mano manymu tai ir yra didžiausias pliusas. Kadangi knygos rašomos skirtingais laikotarpiais, akivaizdu, kad jos atskleidžia skirtingą mąstymą, gal net propaguojamas ideologijas . Manau, kad istorija nesusideda iš vienos vienintelės tiesos. O Jei kalbame apie tokį paslaptingą ir tikrai pilnai neištirtą laikotarpį kaip proistorė, mes privalome ieškoti skirtumų iš kurių galbūt, galų gale, susideda atsakymas į mus dominančius klausimus.

Žinau, kad istorija – tai ilgas ir amžinas tyrimas, kuris kiekvieną kartą pateikia kažką įspūdinga. Keičiasi laikai, keičiasi technika, mokslas tobulėja ir juda pirmyn.

  • Istorija Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (663 žodžiai)
  • Aura
  • Lietuvos proistorė
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos proistorė. (2015 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-proistore.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:24
×