Lietuvos raštijoje ir literatūroje pastebima tautinio tapatumo sampratos kaita. Ar svarbu pažinti šį istorinį procesą?


Tautinis tapatumas rasinys. Lietuvos raštijoje ir literatūroje pastebima tautinio tapatumo sampratos kaita. ar svarbu pažinti šį istorinį procesą? savo nuomonę pagrįskite literatūros. Tautinio tapatumo samprata. Tautinio tapatumo samprata lietuvių literatūroje.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 18 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai. Kalbėjimo planas. Potemė tautinis tapatumas ir jo kaita.
18. Lietuvos raštijoje ir literatūroje pastebima tautinio tapatumo sampratos kaita. Ar svarbu pažinti šį istorinį procesą? Savo nuomonę pagrįskite literatūros pavyzdžiais.


Lietuvai ir jos piliečiams praeityje teko išgyventi ne vieną okupaciją, represijas ir kitokius pasikėsinimus į tautos suverenitetą. Į mūsų tauta bene visą istorijos laikotarpį buvo nukreiptos kaimynų karinės pajėgos, nuolat atsidurdavome didesnių šalių konfliktų zonose. Tad nenuostabu jog literatūroje gana dažnai yra kalbama apie tautini tapatumą bei jo kaitą. Ypatingai tautinis tapatumas yra pakitęs šiomis dienomis. Šiandien savo kalboje bandysiu pažvelgti į praeitį ir palyginti, kaip šis aspektas buvo vertinamas anksčiau ir palyginsiu jį su dabartine situacija.

Kaip ir minėjau, mūsų protėviams ir praeities kartoms tekdavo sunki dalia. Didesni ir stipresni kaimynai nuolat norėdavo užimti mūsų regioną, kuris buvo patrauklus toli gražu ne tik dėl priėjimo prie Baltijos jūros. Okupacijos periodu lietuvių literatūros intelektualai jautė pareigą šviesti paprastus gyventojus, tad jų kūryboje tautinis tapatumas buvo viena pagrindinių temų.

Lietuvos raštijoje ir literatūroje pastebima tautinio tapatumo sampratos kaita. Ar svarbu pažinti šį istorinį procesą?. (2015 m. Sausio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-rastijoje-ir-literaturoje-pastebima-tautinio-tapatumo-sampratos-kaita-ar-svarbu-pazinti-si-istorini-procesa.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:09