Lietuvos raštijos ir literatūros tekstai, formavę lietuvių požiūrį į tautos ir valstybės istoriją


Tema Lietuvos raštijos ir literatūros tekstai formavę lietuvių požiūrį į tautos ir valstybės istoriją.


Kalba yra neatsiejama nuo žmogaus. Kalbai išreikšti yra naudojami tekstai, kurie yra kultūros, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonės, vertybių – būdo, papročių, mąstymo išraiška, juose sukaupta tautos istorija. Lietuva yra maža valstybė, bet lietuvių tautos ir kalbos istorija yra didi ir įdomi. Tačiau mažos tautos kalbai neretai tenka ,,kovoti už būvį“ , kuomet ją mėgina išstumti, jau pasaulinėmis tapusios kalbos. Lietuvių kalbai savo istorijoje daug kartų teko patirti kitos kalbos poveikį, visi šie istoriniai įvykiai privertė formuotis lietuvių požiuriui į tautos ir valstybės istoriją.

Lietuvių tautos ir kalbos istorijoje gausu priespaudos ir suvaržymo. Spaudos ir kalbos draudimas, ilgi priespaudos metai, paliko kalboje savo pėdsaką – kalba pilna svetimšalių žodžių atėjusių iš slavų kalbos. Polonizacijos laikotarpis, kai Lietuva buvo Lenkijos sudėtyje, turėjo įtakos lietuvių kalbos funkcionavimui. 1569 m. tarp LDK ir Lenkijos pasirašyta Liublino unija, apibrėžianti abiejų valstybių susijungimą į vieną Abiejų Tautų Respubliką. Ši unija stipriai pririša Lietuvą prie Lenkijos, o lenkų bajorams pagaliau leidžiama įsigyti žemės LDK teritorijoje. Kitaip tariant, Liublino unija sukuria palankias sąlygas stipresniam lenkiškosios kultūrinės įtakos sklidimui bei polonizacijai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (835 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvos raštijos ir literatūros tekstai, formavę lietuvių požiūrį į tautos ir valstybės istoriją
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos raštijos ir literatūros tekstai, formavę lietuvių požiūrį į tautos ir valstybės istoriją. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-rastijos-ir-literaturos-tekstai-formave-lietuviu-poziuri-i-tautos-ir-valstybes-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:59
×