Lietuvos regioniniai parkai


Lietuvos regioniniai parkai. Kaunas. Kauno Marių regioninis. Kauno marių regioninis parkas. Kauno marių regioninis parkas yra vidurio Lietuvoje. Kauno marių regioniniam. Anykščių regioninis parkas. Anykščių regioninis parkas yra šiaurės rytų Lietuvoje. Pajūrio regioninis parkas. Pajūrio regioninis parkas yra vakarų Lietuvoje. Labanoro regioninis parkas. Labanoro regioninis parkas yra rytinėje Lietuvos dalyje. Gražutės regioninis parkas. Nemuno kilpų regioninis parkas. Nemuno kilpų regioninis parkas yra pietinėje Lietuvoje. Vištyčio regioninis parkas. Vištyčio regioninis parkas yra pietų Lietuvoje. Šaltiniai.

Kauno marių regioniniam parke gausu į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų vandens paukščių Veisiasi žuvys: kuojos, lydekos, karšiai, lynai, starkiai, šamai Parke yra 9 piliakalniai Parko svarbiausias akcentas – Kauno marios, susiformavo užtvenkus Nemuną.

Gražutės regioninis parkas yra šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje – Zarasų (apie 90 %) ir Ignalinos rajonuose Bendras jo plotas – apie 29 700 ha Parke saugomas miškingas ir ežeringas Šventosios aukštupio ežeryno kraštovaizdis Parkas garsus briedžiais.

Nemuno kilpų regioninis parkas yra pietinėje Lietuvoje, direkcija Birštone Plotas 25171 ha (miškai užima 67%) Apie 60 km smarkiai vingiuotas Nemuno vidurupio ruožas sudaro tris didžiąsias kilpas Aukščiausia eglė, siekusi 45 metrus, taip pat augo šiame parke Nemuno salose įsikūrusi didžiulė kirų ir žuvėdrų kolonija.

  • MS PowerPoint 11193 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (394 žodžiai)
  • Viktorija
  • Lietuvos regioniniai parkai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos regioniniai parkai. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-regioniniai-parkai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 18:17
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo