Lietuvos respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymas


Įvadas. Problemos. Pirmoji problema. Kiek ir kokios informacijos turi būti pateikiama tiriamajam. Antroji problema. Naudos bei rizikos tiriamajam santykis. Trečioji problema. Konfidencialumo principai. Svarba. Biomedicininiai tyrimai Lietuvoje. Situacija Lietuvoje ir užsienio šalyse. Dokumentu vertinimas. Išvados. Literatūros šarašas.

Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymą sudaro 4 skirsniai. Kiekvieną skirsnį sudaro po keletą straipsnių.

Dokumentas yra aiškiai nuosekliai parašytas, išskirtas į atskirus punktus dėl to lengva orientuotis ir susirasti tinkama informacija. Taip pat kiekvienas punktas pradedamas iš naujos eilutės nėra vientiso teksto, todėl tai palengvina skaitymą.

Taigi, išnagrinėjus Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymą, matome, kad kaip ir kiekviename įstatyme yra netikslumų, kurių gali nepaisyti asmenys atliekantys įvairius tyrimus. Todėl, atsiranda problemos, kurias reikėtų spręsti. Pirmoji ir, manau, aktualiausia problema, tai, kad tiriamajam yra nesuteikiama tiksli ir aiški informacija. Tokiais atvejais tiriamasis gali sutikti dalyvauti tyrime, net nesuprasdamas galimos įtakos ir grėsmės jo sveikatai. Antroji problema, tokia, kad dalyvaujantiems nėra tiksliai paaiškinama numatomos naudos bei rizikos santykis. Todėl tiriamieji neįvertina šio santykio ir sutinka dalyvauti tyrimuose, kurių metu gali būti sutrikdyta jų sveikata. Trečioji problema, taip pat dažnai pasitaikanti tyrimuose, tai konfidencialumas. Remiantis straipsniu, jis dažnai yra pažeidžiamas prašant kitų įstaigų sutikimų, dėl dalyvaujančių. Tiriant vaikus, konfidencialumas gali būti pažeidžiamas ypač lengvai, nes siunčiant duomenis vaiko teisių apsaugos skyrių yra nurodoma tiksli nepilnamečio informacija, vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta, ligos diagnoze.

Lyginant Lietuvos ir užsienio biomedicininius tyrimus, matome, kad Skandinavijos šalyse, o ypač Norvegijoje yra peržiūrima 10 kartų daugiau biomedicinių protokolų. Šį faktą galima labai įvairiai interpretuoti, tačiau tikėtina, kad mūsų mokslininkai tiesiog nepateikia savo tyrimų projektų jų etinei ekspertizei.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2088 žodžiai)
  • Edvinas
  • Lietuvos respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvos respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymas. (2015 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-biomedicininiu-tyrimu-etikos-istatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:30
×