Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo analizė


L. R. Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo analizė. Įstatymo paskirtis,pagrindinės sąvokos, įstatymo taikymas. Įstatymo sąvokos. Darbuotojų saugos ir sveikatos viešasis administravimas. Socialinių partnerių bendradarbiavimas. Darbdavio pareiga. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos įmonėse. Darbuotojų dalyvavimas įgyvendinant darbuotojų saugos ir sveikatos priemones. Darbo vietų ir darbo priemonių reikalavimai. Vidinė darbuotojų saugos ir sveikatos kontrolė įmonėje. Darbdavių bei darbuotojų pareigos ir teisės. Darbdavių pareigos ir teisės. Darbuotojo pareigos ir teisės. Atskirų darbuotojų grupių saugos ir sveikatos garantijos. Darbuotojų saugos ir sveikatos būklės vertinimas. Pagrindinės pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbe ir profesines ligas bei jų tyrimą nuostatos. Nelaimingi atsitikimai darbe, profesinės ligos. Nelaimingų atsitikimų darbe, profesinių ligų klasifikavimas. Atsakomybė už darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimų pažeidimus.

Darbdaviui atstovaujantis ar jo įgaliotas asmuo, kuris savo veikimu ar neveikimu pažeidė darbuotojų saugos ir sveikatos norminius teisės aktus ir tuo neužtikrino saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, atsako įstatymų nustatyta tvarka. Neatsako, jei ištyrus nustatoma, kad tai įvyko susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms arba dėl atsitikimų, kurių padarinių nebuvo galima išvengti, nors buvo naudojamos visos reikiamos priemonės. Darbuotojui, kuris pažeidė darbuotojų saugos ir sveikatos norminius teisės aktus ar įmonės norminius dokumentus, su kuriais buvo supažindintas ir privalėjo vykdyti, taikoma įstatymų nustatyta atsakomybė.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2518 žodžiai)
  • Universitetas
  • Maria
  • Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo analizė
    8 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo analizė. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-darbuotoju-saugos-ir-sveikatos-istatymo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 14:16
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo