Lietuvos Respublikos Garantinio fondo analizė


Lr garantinio fondo biudžeto analizė. Kauno kolegija, Vadybos ir ekonomikos fakultetas, Finansų ir buhalterinės apskaitos katedra. Anotacija. Įvadas. Tyrimo problema – ar Garantinis fondas padeda bankrutavusių įmonių darbuotojams. Tyrimo objektas – Garantinio fondo biudžetas. Tyrimo tikslas – išanalizuoti Garantinio fondo biudžetą ir bamkrotą. Tyrimo uždaviniai. Išsiaiškinti Garantinio fondo naudą. Atlikti Garantinio fondo biudžeto analizę. Tyrimo metodai atliekant Garantinio fondo biudžeto analizę, buvo. Garantinio fondo samprata ir nauda. Garantinio fondo įmokos ir išmokos. Garantinio fondo biudžetas. Įmonių bankrotas. Išvados.


Pirmosios ES direktyvos draudimo įmonių mokumui buvo priimtos 1979 metais. Įstojus į Europos Sąjungą Lietuvai šie reikalavimai tapo privalomi, tačiau reikalavimų, atitinkančių ES standartus Lietuvos draudimo įmonių mokumui, buvo laikomasi jau nuo 1977 metų. Per beveik 4 metus fondas nesugebėjo garantuoti tinkamos darbuotojų piniginių interesų apsaugos darbdavio nemokumo atveju, todėl LR seimas 2000 metais priėmė naują garantinio fondo įstatymą, kurio pagrindu buvo įsteigtas valstybės administruojamas pinigų fondas – Garantinis fondas.

Tyrimo problema – ar Garantinis fondas padeda bankrutavusių įmonių darbuotojams.

Tyrimo metodai: atliekant Garantinio fondo biudžeto analizę, buvo naudojama teorinė medžiaga, mokomoji bei mokslinė literatūra, Lietuvos Respublikos įstatymai, susiję su LR Garantiniu fondu ir jo biudžetu.

Piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, neviršijanti vienos mėnesinės algos.

Išeitinė išmoka, nustatyta Lietuvos respublikos darbo kodekso 140 straipsnyje, neviršijanti dviejų minimalių mėnesinių algų sumos.

Priklausomai nuo ekonominių ciklų, tam tikrais laikotarpiais įmonių įmokos buvo didesnės nei išmokos, ir atvirkščiai. Kai tik buvo įsteigtas Garantinis fondas, įmokos buvo mažesnės nei išmokos beveik per pus, tačiau fondo pajamos kiekvienais metais vis augo ir tapo vis didesnės nei praėjusių metų. Lietuvos ekonomiką ištikus krizei, nuo 2009 m. išmokų skaičius labai išaugo. 2011 m. skirtų išmokų skaičius siekė beveik 4 kartus daugiau nei gauta lėšų tais metais. Nuo 2012 m. fondo biudžetas pradėjo stabilizuotis.

Garantinis fondas – tai kaip išsigelbėjimas bankrutavusių įmonių darbuotojams. Iš šio fondo darbuotojai gauna išmokas už nesumokėtą darbo užmokestį, sukauptus atostoginius bei kitas išmokas, kurių darbdavys nebeišgali apmokėti pats.

  • Microsoft Word 115 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1462 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auksė
  • Lietuvos Respublikos Garantinio fondo analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos Garantinio fondo analizė. (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-garantinio-fondo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 04:40
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo