Lietuvos Respublikos Įstatymas Alkoholio vartojimas ir pardavimas savaitgaliais


Lietuvos Respublikos Įstatymas Alkoholio vartojimas ir pardavimas savaitgaliais. Skyrius BENDROSIOS NUOSTATOS 1 straipsnis. Įstatymo paskirtis ir taikymas. Pagrindinės šio įstatymo sąvokos. Straipsnis. Valstybės alkoholio kontrolės politikos principai. Skyrius Alkoholio vartojimo taisyklės 4 straipsnis. Alkoholio vartojimo taisyklės. Straipsnis. Baudų nustatymas. Skyrius baudos už taisyklių nesilaikymą. Staipsnis. Baudos už taisyklių nesilaikymą. Nuobaudos dėl baudų nevykdymo. Skyrius baigiamosios nuostatos 8 straipsnis. Baudų skirimas. Straipsnis. Baudų išieškojimas. Straipsnis. Ginčai Dėl šio įstatymo pažeidimų. Lietuvos respublikos prezidentė dalia grybauskaitė.

Šio įstatymo tikslas- mažinti alkoholio vartojimą, kuris kenkia ne tik sveikatai, bet ir jo iššaukiama agresija, kenkia aplinkiniams, bei šeimos nariams, mažinti konfliktus šeimose, kuriuos sukelia alkoholis.

Alkoholis parduodamas ne jaunesniem kaip dvidešimt vienerių metų asmeniui, pateikus tai įrodantį dokumentą;

Už alkoholio nešiojimasi atvirai(neisidėjus į jokį maišelį ar kitur), net ir neatidarius tam tikros taros, gręsia piniginė bauda.

Vartojant alkoholį prie mažamečių vaikų, taip pat gręsia didelės piniginės baudos.

Kiekvienoje gyvenamojoje vietoje turi būti imontuotas alkoholio detektorius, kuris tik atidarius neleistinu laiku praneštu policijai apie įvykį.

Jei bent viena alkoholio parduotuvė būtų atidaryta, neleistinu laiku, gali būti skiriama piniginė bauda nuo 1000 iki 3000 litų.

Jei pažeista II skyriaus 4 straipsnio 2 dalis , skiriama taip pat pinigine baudą, nuo 50 iki 300 litų.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (581 žodžiai)
  • Miglė
  • Lietuvos Respublikos Įstatymas Alkoholio vartojimas ir pardavimas savaitgaliais
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos Įstatymas Alkoholio vartojimas ir pardavimas savaitgaliais. (2014 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-istatymas-alkoholio-vartojimas-ir-pardavimas-savaitgaliais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:42
×