Lietuvos Respublikos konstitucija – žmogaus teisių ir laisvių garantas


Lietuvos Respublikos konstitucija – žmogaus teisių ir laisvių garantas. Sąvokos. Garantas – laiduotojas. Pirmieji įstatymai ir Konstitucijos. Pirmoji pasaulyje rašytinė Konstitucija buvo paskelbta 1787m. Valstybinės teisės pagrindą sudarė XV-XVIa. 1529 m. 1588 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir žmogaus teisės. 1918 m. 1922m. Steigiamasis Seimas priėmė pirmąją nuolatinė Konstituciją ir Lietuva buvo paskelbta nepriklausoma demokratine respublika. Piliečių teisėms skirti trys skirsniai. Skirsnis „Žmogus.

Pirmoji pasaulyje rašytinė Konstitucija buvo paskelbta 1787m. JAV. Senovėje pirmaisiais įstatymais laikomi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių įsakymai.

Valstybinės teisės pagrindą sudarė XV-XVIa. Išleisti LDK kunigaikščių aktai, teisynai ir privilegijos, suteiktos kraštui, miestui, Bažnyčiai ir bajorams. Vėliau visas privilegijas nuspręsta surinkti į vieną įstatymų rinkinį – statutą. Tai buvo pirmasis toks įstatymų rinkinys visoje Europoje.

1529 m. įsigaliojo I Lietuvos Statutas. Jo pagrindą sudarė lietuvių paprotinės teisės: saugojo silpnesnį nuo stipresnio, numatė senų tėvų, kuriuos skriaudžia tėvai, globą. 1566 m. buvo išleistas II Lietuvos Statutas. Jame buvo išplėstos bajorų teisės.

  • Pilietiškumas Skaidrės
  • MS PowerPoint 497 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (293 žodžiai)
  • Greta
  • Lietuvos Respublikos konstitucija – žmogaus teisių ir laisvių garantas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos konstitucija – žmogaus teisių ir laisvių garantas. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-konstitucija-zmogaus-teisiu-ir-laisviu-garantas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:17
×