Lietuvos Respublikos muitinė


Lietuvos Respublikos muitinė.

Muitinė yra itin svarbi šalies dalis, kuri iš esmės skiriasi nuo kitų pasienio tarnybų, kurios užtikrina asmenų vykimo per sieną kontrolę, kaip imigracijos ar sienos apsaugos tarnybos. Muitinė, tai valstybės institucija, atsakinga už muitų ir kai kuriais atvejais kitų pasienyje mokamų mokesčių, pavyzdžiui, PVM, akcizų, rinkimą valstybėje bei už krovinių, įvežamų į valstybę, kontrolę bei tikrinimą. Lietuvos respublikos muitinė vadovaujasi LR Konstitucija ir jeigu pagal tarptautinius ar nacionalinius teisės aktus tam tikrų prekių įvežimas į šalį yra ribojamas arba draudžiamas, šią kontrolę taip pat dažniausiai užtikrina pati muitinė.

Muitinė eina išvien su technologijom. Jau 2001 metais, bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio informacinių technologijų specialistais buvo įkurtas Muitinės informacinių sistemų centras, reorganizavus muitinės departamento informacijos centrą į savarankišką muitinės įstaigą. Nuo 2008 metų, kai Europos parlamentas ir taryba priėmė sprendimą dėl nepopierinės muitinės ir verslo aplinkos, prasidėjo naujas Lietuvos muitinės etapas, įvyko Elektroninės muitinės įgyvendinimas. Šis centras turi platų veiklos spektrą nuo Lietuvos muitinės kompiuterizavimo strateginių sprendimų rengimo, projektų inicijavimo, informacinių sistemų, paslaugų, produktų sukūrimo ir įdiegimo iki jų priežiūros proceso organizavimo ir nepertraukiamo informacinės sistemos veikimo užtikrinimo.

  • Politologija Esė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (763 žodžiai)
  • Petras
  • Lietuvos Respublikos muitinė
    10 - 6 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos muitinė. (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-muitine.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:17
×