Lietuvos respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas


Straipsnis. Teisė į kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Straipsnis. Teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą. Straipsnis.   Paciento pareigos. Straipsnis.   Teisė į žalos atlyginimą. Lietuvos respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas.


Mūsų nuomone, šis įstatymas turi daug privalumų, nes pacientas žinodamas savo teises, gali reikalauti kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų. Tačiau nevisose sveikatos priežiūros įstaigose yra suteikiama kokybiška priežiūra. Šiuo klausimu galima pateikti nemažai pavyzdžių. Vienas iš pavyzdžių gali būti toks: mergina eidama iš parduotuvės namo, paslydo, nukritusi susižalojo petį. Tai buvo sekmadienis, jos miesto poliklinika nedirbo. Tad, nuvykusi kitą dieną į traumatologijos skyrių ir papasakojusi savo situaciją paprašė jai atlikti rentgenogramą, tačiau gavo neigiamą atsakymą, nes šioje įstaigoje rentgeno aparatas neveikė. Norėdama išsiaiškinti kas jos rankai mergina privalėjo vykti į kitą artimiausią gydymo įstaigą, kuri buvo labai toli. Nuvykusi ten ji sužinojo, kad lužo raktikaulis ir įskilo rankos kaulas. Taigi, jei jos miesto poliklinikoje būtų buvus padaryta rentgenograma, tai mergina nebūtų patyrusi dar didesnės traumos ir streso. Dar viena situacija gali būti tokia: mergina susirgo, jai perštėjo gerklę, jautėsi sausas kūtenimas krūtinėje, kosėjo ir buvo užkimusi, tačiau pas gydytoją kreipėsi dėl rankos skausmų. Šeimos gydytojas ją nukreipė pas ,,LOR“ specialistę. Pacientė pasibeldė ir įėjo į kabinetą. Žinoma, gydytoja pasiteiravo, kas nutiko? Mano draugė trumpai ir aiškiai išdėstė simptomus, kurie ją neramino - tai buvo neaiškūs rankos skausmai. Parodžius skaudančią vietą, gydytoja į merginą kreipėsi griežtu tonu sakydama, kad tai ne jos kompetencijoje, mat ji atsakinga tik už viršutinių takų ligas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (959 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aneta
  • Lietuvos respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. (2018 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-pacientu-teisiu-ir-zalos-sveikatai-atlyginimo-istatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 07:15
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo