Lietuvos respublikos prezidento institucija


Prezidento institucija esme. Lr prezidentas raida. Lr instituto prezidento raida. Prezidento santykiai su vyriausybe. Prezidentu palyginimai. Lietuvos prezidentai diplominis. Prezidento galios kursinis darbas.

Lietuvos respublikos prezidento institucija. Įvadas informacinių šaltinių apžvalga. Lr prezidento sąvoka ir jos supratimas konstitucinėje teisėje. Lr prezidento istorinė raida lietuvoje. Lr prezidento rinkimų tvarka. Lr prezidento įgaliojimai. Lr prezidento įgaliojimai santykiuose su seimu. Lr prezidento įgaliojimai santykiuose su vyriausybe. Lr prezidento įgaliojimai santykiuose su teismine valdžia. Lr prezidento įgaliojimai krašto apsaugoje ir užsienio politikoje. Lr prezidento teisės aktai, imunitetas, vėliava, antspaudas, valstybinis aptarnavimas ir aprūpinimas. Darbo metodai ir priemonės. Lietuvos respublikos ir jungtinių amerikos valstijų prezidento institucijų palyginimas. Lr ir jav prezidentų įgaliojimai. Lr ir jav prezidentų įgaliojimai santykyje su vykdomąja valdžia. Lr ir jav prezidentų įgaliojimai santykyje su teismų valdžia. Lr ir jav prezidentų įgaliojimai užsienio politikoje. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Lr prezidento galios ir rinkimų pažadų realizavimo galimybės. Prezidento galių turinį nulemiantys veiksniai, bei jų panaudojimas. Prezidento institucijos galios vertinimas. Lr prezidento galių institucionalizacijos problemos. Išvados. Literatūros sąrašas. Anotacija lietuvių kalba. Anotacija anglų kalba.

Problema – išsiaiškinti LR Prezidento institucijos vystimosi raidą, bei supratimą, baigiant šių dienų Prezidento institucijos supratimu.

Darbo objektas – LR Prezidento institucija.

Darbo tikslas – apibūdinti LR Prezidento instituciją.

Darbo uždaviniai

1.Apibūdinti LR Prezidento institucijos sąvoką;

2.Panagrinėti Prezidento įgaliojimų esmę, struktūrą;

3.Išnagrinėti ir pristatyti esmines LR Prezidento reglamentuojančių įstatymų nuostatas;

Šiame darbe naudoju aprašomąjį, lyginamąjį metodus, nagrinėju norminius aktus, susijusius su LR Prezidento institucija.

Pirmoje darbo dalyje apžvelgiu LR Prezidento institucijos, vėliau aprašau Prezidento įgaliojimus ir jų reikšmę. Antroje darbo dalyje aptariu LR Prezidento institucijos sąvoką, jos supratimą Konstitucinėje teisėje, istorinę Prezidento raidą Lietuvoje. Trečioje darbo dalyje apžvelgiu LR Prezidento institucijos rinkimų tvarką, Prezidento įgaliojimus santykiuose su Seimu, Vyriausybe ir teismine valdžia, Prezidento institucijos ypatumus .

Darbo pabaigoje pateikiu apibendrinančias išvadas ir kai kurias rekomendacijas, naudotų norminių aktų ir literatūros sąrašą, anotacijas lietuvių ir anglų kalbomis.

  • Teisė Diplominis darbas
  • Microsoft Word 102 KB
  • 2013 m.
  • 67 puslapiai (19292 žodžiai)
  • Kolegija
  • Leo
  • Lietuvos respublikos prezidento institucija
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos respublikos prezidento institucija. (2013 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-prezidento-institucija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:13
×