Lietuvos respublikos simboliai


Lietuvos respublikos simboliai. Valstybės tvirtybę palaiko simboliai - vėliava. Lietuvos respublikos herbas. Lietuvos herbas – Vytis, kuris yra vienas seniausių valstybės herbų Europoje. Lietuvos tautinė vėliava. Lietuvos Respublikos valstybės vėliava yra tautinė vėliava. Lietuvos prezidento vėliava. Purpuro spalvos audeklas, iš trijų kraštų apjuostas geltona virvute. Lietuvos respublikos himnas. Lietuvos himno (tautiškos giesmės) žodžius parašė ir muziką pritaikė Vincas Kudirka (1858 – 1899Gediminaičių stulpai. Gediminaičių stulpai – vienas simbolių. Jogailaičių kryžius. Pirmą kartą Dvigubas kryžius raitelio skyde buvo pavaizduotas 1386 m. Aš myliu lietuvą!


Valstybės tvirtybę palaiko simboliai - vėliava, herbas, himnas; Jie vartojami kaip oficialūs valstybės ženklai tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje; Lietuvos valstybės simboliai turi šimtametes tradicijas. Jie atsirado kaip Lietuvos valstybės pirmųjų valdovų oficiali simbolika ir atspindi permainingą Lietuvos valstybingumo istoriją; Buvo istorijos tarpsnių, kai Lietuvai praradus nepriklausomybę, simboliai buvo suprantami, kaip tautos laisvės siekimas; Sovietmečiu už nepriklausomos Lietuvos valstybės simbolių rodymą buvo baudžiama, simbolių skelbėjai buvo persekiojami.

Lietuvos herbas – Vytis, kuris yra vienas seniausių valstybės herbų Europoje; Herbinio skydo raudoname lauke vaizduojamas baltas (sidabrinis) šarvuotas raitelis ant balto (sidabrinio) žirgo, laikantis dešinėje rankoje virš galvos iškeltą baltą (sidabrinį) kalaviją. Prie raitelio kairiojo peties kabo mėlynas skydas su dvigubu geltonu (auksiniu) kryžiumi. Žirgo balnas, gūnia, kamanos ir diržai mėlyni. Kalavijo rankena, kamanų žąslai, balno kilpa ir pentinas, makšties bei žirgo aprangos metaliniai sutvirtinimai ir pasagos geltoni (auksiniai).

Lietuvos Respublikos valstybės vėliava yra tautinė vėliava; Vėliavą sudaro trys lygios horizontalios juostos.

  • MS PowerPoint 3874 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (488 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aiste
  • Lietuvos respublikos simboliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos respublikos simboliai. (2020 m. Liepos 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-simboliai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 04:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo