Lietuvos respublikos statybos įstatymas


Statybos istatymo referatas. Ypatingi statiniai referatas. Referatas ypatingi statiniai. Pastatų priežiūros įstatymas.

Lietuvos respublikos statybos įstatymas. Nekilnojamosios kultūros vertybės. Normatyviniai statybos techniniai dokumentai. Projektavimo ir statybos įmonių tipai. Struktūra. Planavimas. Statinių projektavimo ir statinių ekspertizės įmonių atestavimas. Statinio projektavimo sąlygų sąvadas. Esamų statinių tyrimai. Statinio projektavimas. Statinio projekto vykdymo priežiūra. Statinio statybos techninė priežiūra. Nesudėtingi statiniai. Ypatingi statiniai.

Įstatymas nustato visų Lietuvos respublikos teritorijoje statomų, rekonstruojamų ir remontuojamų statinių esminius reikalavimus, statybos techninio normavimo, statybinių tyrinėjimų, statinių projektavimo, naujų statinių statybos, rekonstravimo, remonto, jų pripažinimo tinkamais naudoti , nugriovimo bei visos šios veiklos priežiūros taip pat statinių naudojimo priežiūros, statybos dalyvių, viešojo administravimo subjektų, inžinerinių tinklų bei susisiekimo komunikacijų savininkų (ar naudotojų), kitų juridinių ir fizinių asmenų veiklos šioje srityje principus.

įstatymas netaikomas nustatant žemės gelmių naudojimo ( nustato žemės gelmių įstatymas) paskirties statinių reikalavimus, išskyrus esminius šių statinių reikalavimus, archeologinių ir nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių tyrimų reikalavimus (nustato nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymas), išskyrus esminius statinio reikastatinio architektūra –statinio, kaip meno kūrinio, vidaus erdvės ir išorės pavidalas, statinio dalių išdėstymas, jų formų meninė išraiška ir visų statinio elementų tarpusavio santykis.

Statinys – visa tai, kas sukurta statybos darbais naudojant statybos produktus ir yra tvirtai sujungta su žeme. Tai pastatai (gyvenamieji, pramoniniai, komerciniai, biurai, sveikatos apsaugos, švietimo, poilsio, žemės ūkio ir kiti) ir inžineriniai statiniai ar mišrios rūšies statiniai (su inžineriniais statiniais sujungti pastatai), taip pat statinių priestatai, antstatai ir jų dalys, įrenginių, technologinių inžinerinių sistemų ir statinio inžinerinių sistemų statybinės konstrukcijos. Apibrėžimas tvirtai sujungta su žeme reiškia, kad statinio konstrukcijos yra įleistos į žemę (jūrų, ežerų, upių ar kitokių vandens telkinių dugną) ar remiasi į žemės paviršių (vandens telkinių dugną).

Ypatingas statinys- statinys, kuriame naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos (pagal nustatytus jų ribinius kiekius); statinys, kuriame yra potencialiai pavojingų įrenginių ir atliekami potencialiai pavojingi darbai; sudėtingų konstrukcijų ir sudėtingų technologijų statinys (pagal normatyviniais statybos techniniais dokumentais nustatytus sudėtingumo požymius bei techninius parametrus); visuomenės poreikiams naudojamas pastatas, kuriame vienu metu būna daugiau kaip 100 žmonių; statinys, kuris yra nekilnojamoji kultūros paveldo vertybė. Ypatingų statinių kategorijai priskiriamų statinių sąrašą tvirtina vyriausybės įgaliota institucija.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2011 m.
  • 36 puslapiai (19816 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augis
  • Lietuvos respublikos statybos įstatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos respublikos statybos įstatymas. (2011 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-statybos-istatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo