Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodeksas


Žmogus, kuris nusprendžia tapti teisėju. Pagarba ir lojalumas. TEISINGUMAS IR NEŠALIŠKUMAS Vadovaudamasis teisingumo ir nešališkumo principais teisėjas privalo laikytis šių taisyklių kalba. Nusišalinti nuo bylos. NEPRIKLAUSOMUMAS Vadovaudamasis nepriklausomumo principu teisėjas privalo laikytis šių taisyklių vykdant teisingumą. Konfidencialumas vadovaudamasis konfidencialumo principu. Skaidrumas ir viešumas vadovaudamasis. Sąžiningumas ir nesavanaudiškumas vadovaudamasis. PADORUMAS Vadovaudamasis padorumo principu. PAVYZDINGUMAS Vadovaudamasis pavyzdingumo principu. PAREIGINGUMAS Vadovaudamasis pareigingumo principu teisėjas privalo laikytis šių taisyklių nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos. SOLIDARUMAS Vadovaudamasis solidarumo principu teisėjas privalo laikytis šių taisyklių teisėjų tarpusavio santykius grįsti pasitikėjimu. Profesinės kvalifikacijos kėlimas vadovaudamasis. Baigiamosios nuostatos teisėjai įsipareigoja laikytis šio kodekso reikalavimų.


Dirbu Šiaulių apylinkės teisme, su šiuo kodeksu susiduriu, dalyvauju ir esu šalia jo kiekvieną dieną. Drąsiai galiu pasakyti, kad jei teisėjas dirba teisme, tai jis su šiuo kodeksu yra susipažinęs, jį išstudijavęs ir juo gyvena, ne tik savo darbo vietoje. Teisėjas yra žmogus, kuris šito kodekso turi laikytis ir už savo darbovietės sienų – šeimoje, viešumoje, vienumoje. Teisėjų darbas yra sudėtingas, atsakingas, įpareigojantis ir rėminantis juos, kaip žmones, į griežtus rėmus. Menkiausias kodekso pažeidimas, nesilaikymas yra vėliau ar ankščiau fiksuojamas. Teisėjas negali sau leisti būti pagautas neblaivus už vairo, teisėjas negali sau leisti atsipalaiduoti viešoje vietoje ir elgtis nerūpestingai, kaip daugelis mūsų. Teisėjas – reprezentuoja miestą, specialybę, įstaigą, šalį. Labai atidžiai turi elgtis ir žmonės, kurie gyvena šalia teisėjo – jo šeima, artimieji, draugai. Kartais teisėjas privalo rinktis – darbas ar draugai, darbas ar šeima. Laba dažnai teisėjai yra vienišiai arba išsiskyrę, nevedę. Būdamas teisėju tu priklausai bendruomenei, kuri yra kaip antra tavo šeima, ir ne visada tikroji, bažnytinė šeima, gali gyventi dalindamasi savo žmogų su tokia bendruomene. Būti teisėju – pasiaukojimas. Dažnai girdime, kaip priešiškai visuomenė vertina teisėjų darbą. Bet taip yra todėl, kad visuomenė mato tik viršutinį teisėjų darbo sluoksnį, nugludintą, nublizgintą rezultatą, bet nežino kiek tai kainuoja, kad jis toks būtų.

  • MS PowerPoint 1412 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1397 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodeksas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodeksas. (2017 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-teiseju-etikos-kodeksas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:14
×