Lietuvos respublikos vietos savivaldybės institucijų veikla sietina su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis


Lietuvos respublikos vietos savivaldybės institucijų veikla sietina su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis. Įvadas. Vietos savivaldos ir valdymo samprata. Vietos savivaldybės institucijos. Taryba. Vadyba. Meras. Savivaldybės kontrolės intitucija. Savivaldybės viešojo administravimo įstaigos. Savivaldybių atstovavimas ir santykiai su valstybės institucijomis. Vietos valdymo organizavimas. Politikos vaidmuo valstybės savivaldoje. Autokratinė savivalda. Demokratinė savivalda. Liberalioji savivalda. Kursinio darbo svarba viešojo administravimo kontekste. Išvados. Naudota literatūra.

Šiame kursiniame darbe panagrinėsiu kokių tipų būna savivaldos ir kas tai lemia. Savivaldybė – tai valstybės valdymo dalis. Valstybė padalinta į mažesnes teritorines struktūras gali tiksliau rinkti duomenis. Savivaldybės institucijos atlikdamos savo pareigas lengvina visos valstybės valdžios darbą, taip sumažindama jos krūvį. Tik pagalvokime, kiek būtų darbo pagrindinėms valstybės valdymo institucijoms, jei nebūtų mažesnių padalinių. Būtų neįmanoma surinkti tikslių duomenų ir informacijos apie šalies gyventojus. Valdymo pasidalijimas suteikia geresnę informacijos kokybę.

Darbo objektas: vietos savivalda Lietuvos Respublikoje.

Darbo tikslas: išsiaiškinti vietos savivaldybės institucijų veiklos sąsają su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis.

Darbo uždaviniai:

1.Apibrėžti vietos savivaldos ir valdymo sampratas bei struktūrą;

2.Išanalizuoti vietos savivaldybių svarbą valstybės valdyme;

3.Apibūdinti kursinio darbo svarbą viešojo administravimo kontekste.

Tyrimo metodai: Mokslinės literatūros sintezė, analizė bei apibendrinimas.

  • Viešasis administravimas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (4683 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Lietuvos respublikos vietos savivaldybės institucijų veikla sietina su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos respublikos vietos savivaldybės institucijų veikla sietina su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis. (2013 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-respublikos-vietos-savivaldybes-instituciju-veikla-sietina-su-valstybes-valdymo-ir-administravimo-sistemomis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:23
×