Lietuvos ryšys su Kroatija


Lietuvos ryšys su Kroatija. Kultūrinis ryšys. „Tapatybė. Šiuolaikinis Lietuvos menas“. Politinis ryšys. Socialinis ryšys. Kroatų žinios apie Lietuvą. Ekonominis ryšys. Pagrindinės Lietuvos eksporto į Kroatiją prekių grupės. Pagrindinės Lietuvos importo iš Kroatijos prekių grupės.

Lietuva pripažino Kroatijos nepriklausomybę, liepos 3 d, 1991 m., ir Kroatija pripažino Lietuvos nepriklausomybę 1991 m. Rugpjūčio 3 d. Diplomatiniai santykiai tarp dviejų šalių buvo įkurta 1992 kovo 18 d. Lietuvos ir Kroatijos santykiai yra labai geri, ir turi tendenciją toliau plėtoti visose dvišalio bendradarbiavimo srityse: politika, gynyba, švietimą, kultūrą, ekonomiką (įskaitant turizmo) ir kt. Lietuva tvirtai remia Kroatijos narystę ES. Kaip NATO viduje šalyse partnerėse, Lietuva ir Kroatija intensyviai bendradarbiauja A3-B3 formatu, JAV-Adrijos chartijos šalių ir JAV-Baltijos chartija). Lietuva dalijasi su Kroatija nuo stojimo į ES procesą, per savo patirtį politinių ir techninių konsultacijų. Aukšto lygio dvišaliai ryšiai suintensyvėjo per pastarąjį laikotarpį. Kroatijos aukšto lygio pareigūnų sąrašas Lankymūsi Lietuvai prezidentas Stjepan Mesić 2007), Ministras. Ivo Sanaderem (2005), ir Užsienio reikalų ministru ir Europos integracijos Kolinda Grabar-Kitarović (2006). Lietuvos aukšto rango pareigūnų sąrašas Lankymūsi Kroatiją Prezidentas Valdas Adamkus (2005), Ministru Pirmininku Gediminu Kirkilu (2008) ir užsienio reikalų ministrai Antanas Valionis ir Petras Vaitiekūnas (2005 ir 2007).

Kokios asociacijos šauna į galvą išgirdus žodį „Lietuva“? - Krepšinis, daug ežerų, aukštos gražios merginos, šaltibarščiai. - Kultūros ir sporto šalis, sidras, šaltibarščiai.

  • MS PowerPoint 1877 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (786 žodžiai)
  • Ieva
  • Lietuvos ryšys su Kroatija
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos ryšys su Kroatija. (2015 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-rysys-su-kroatija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 11:23
×