Lietuvos socialinės gerovės scenarijus


Įvadas. Socialinės politikos modeliai. Socialinio darbo plėtros modeliai. Socialinių darbuotojų galimybės įtakoti lr socialinę politiką. NVO, valstybinių ir tarpvyriausybinių organizacijų veikla, formuojant ir įtakojant socialinę politiką. Literatūra.

Socialinės gerovės valstybė gali būti suvokiama dviem prasmėm. Viena iš jų, tai kaip draudėjas nuo gyvenimo rizikų. Kita, kaip šalis, kurioje gera gyventi. Socialinės gerovės valstybė – tai politinė sistema, o ne individualus ar privatus sektorius, kuris imasi atsakomybės už savo piliečių gerovę. Tai idealiai išvystytas socialinių paslaugų tinklas, lėšų paskirstymo sistema, kuri užtikrina kiekvieno žmogaus kokybišką gyvenimą.

Šiuo referatu siekiu išanalizuoti visus žinomus socialinės gerovės modelius ir palyginti juos su Lietuvoje esama situacija. Taip pat pateiksiu idėjų, kurios padėtų socialiniams darbuotojams keisti ar įtakoti Lietuvos Respublikos socialinę politiką, peržvelgsiu įvairių organizacijų, kurios susijusios su socialine gerove, veiklą ir įtaka šalies socialinei politikai. Lietuvoje vis daugėja sričių, kuriuose atsiranda vietos dirbti socialiniams darbuotojams, tad tuo pačiu sieksiu išdėstyti socialinio darbo plėtros modelius, kurie padės plėsti ir tobulinti socialinį darbą.

Norint kuriai nors valstybei priskirti socialinės gerovės modelį, reikia turėti aiškius kriterijus, pagal kuriuos galėtų būti nustatomas tinkamiausias ir labiausiai pabrėžiantis tos valstybės socialinę politiką, modelis. Modeliai skirstomi pagal šiuos kriterijus:

Kiek valstybė užtikrina, kad socialinės teisės bus realizuojamos nepriklausomai nuo individo padėties rinkoje;

Kiek valstybė išleidžia socialinėm reikmėm;

Kiek valstybė palaiko klasikines nelygybes (klasės, lyties, amžiaus požiūriu);

Iš kokių šaltinių valstybė kompensuoja socialines reikmes.

Atsižvelgiant į šiuos kriterijus, galime palyginti Lietuvoje esamą situaciją. Lietuvoje funkcionuoja socialinio draudimo fondai surinkdami įmokas ir išmokas, kurie nepateisina egzistencinių, socialinių poreikių; neteikiama parama nenusipelniusiems vargšams; didinama privati ir bažnytinė parama (labdara); lėtai stiprėja NVO.

Liubov Kotova straipsnyje ,,Socialinio darbo paslaugų privatizavimas gerovės valstybėje: samprata ir modeliai” aptaria kelis dešimtmečius Europoje ir po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje vykstančius socialinio darbo pokyčius paslaugų sektoriuje. Autorė tai vadina privatizavimo modeliais, bet manau, jais remiantis socialinis darbas efektyviai plečiasi visuomenėje.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1662 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sonata
  • Lietuvos socialinės gerovės scenarijus
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos socialinės gerovės scenarijus. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-socialines-geroves-scenarijus.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 09:39
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo