Lietuvos socialinės klasės ir grupės


Lietuvos socialines grupes. Socialines klases lietuvoje. Socialines grupes lietuvoje. Socialine klase. Visuomenes klases grupes. Lietuvos visuomenes klases. Referatai socialines grupes pasaulyje. Socialine grupe tema 6 klasei. Visuomenes klases lietuvoje. Gyventojų socialinės klasės.

Lietuvos socialinės klasės ir grupės. Visuomenės struktūravimo principai. Socialinės klasės įtaka vartotojų elgsenai. Socialinių klasių apibūdinimas. Lietuvos klasikinis stratifikacijos modelis. Socialinės demografinės klasių charakteristikos. Socialinės grupės. Pirminės ir antrinės grupės. Literatūra.

Rvv04m studentė julija vaišner.

Praktikos vadovė nustatyti visuomenės struktūrą reikšminga ne vien mokslinio intereso patenkinimo požiūriu. Ištirti visuomenės socialinę stratifikaciją ypač svarbu ir socialinei ptraktikai ir kitoms mokslo šakoms. Aiškus visuomenės sluoksniavimosi vaizdas leidžia konkretinti tiek įstatymų leidybą, tiek diferencijuoti viešojo sektoriaus darbo priemones įvairioms gyventojų grupėms. Visuomenę galima struktūruoti įvairiais pjūviais. Visų pirma socialinė demografinė struktūra leidžia nustatyti šalies gyventojų potencialą: vyrų ir moterų, jaunimo ir senyvo amžiaus žmonių, gyvenančių šeimoje ir vienišų, dirbančių ir nedirbančių žmonių ir kitus pasiskirstymus bei santykius. Individai neegzistuoja socialiniame vakume. Greičiau jie yra socialinės visuomenės nariai. Socialinė visuomenė yra fizinė, socialinė arba kultūrinė aplinka, kuriai individai priklauso ir kurioje funkcionuoja. Socialinė sistema vienija bent kartais sąveikaujančių asmenų grupes, kadangi jų nariai dalijasi panašiais poreikiais, problemomis, veiklomis, interesais, gyvenamąja vieta, darboviete ir pan. Socialinės sistemos nariai turi bent vieną panašią savybę ( lytį, amžių, išsilavinimą), kuri padaro juos potencialiapradedant konstruoti bet kurį visuomenės struktūvimo modelį, būtina apžvelgti jau esamus. Pirmiausia būtina pabrežti, kad konstruojant visuomenės socialinę struktūrą išsiskiria dvi pagrindinės tradicijos,: vokiečių ir anglų – prancūzų. Kaip pažymi suomių socialogai r. Blombas ir m. Kivinenas, vokiečių tradicija kildinama iš k. Marxso kapitalo klasių teorijos ir jos tolesnės rekonstrukcijos. Ryškiausi šios tradicijos bruožai toie.

Klasės ir jų grupės grindžiamos kapitalistinės gamybos santykius sąlygojančiais veiksniais. Pvz. , klasių grupės skiriamos pagal pajamų formas ir šaltinius.

Sąmonės formos taip išskiriamos, kildinamos teoriškai, siekiant paaškinti, kaip socialiniai santykiai atspindi darbininkų samonėje. Tačiau mėginama demistifikuoti tam tikras statistines bei teisines kategorijas, tokias kaip fizinio darbo darbininkų , tarnautojų , ar valstybės pareigūnų , - įrodoma, kad jos visos apima daugiau nei vienos kurios taigi remiantis ekonominiu požiūriu visuomenė dalijama i dvi klases: turinčius gamybos priemones, Kapitalistus, savininkus – išnaudotojus, ir dirbančius (darbinikus ir tarnautojus), Darbo jėgą – išnaudojamuosius.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2010 m.
  • 19 puslapių (4617 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristijonas
  • Lietuvos socialinės klasės ir grupės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos socialinės klasės ir grupės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-socialines-klases-ir-grupes.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 04:40
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo