Lietuvos sportininkai olimpiniai čempionai



Po savaitės jis sužinojo, kad tą valandą taip ir buvo: nei mama, nei tėvas, nei brolis nemiegojo. Ir jie išvydo, kaip užvirė vanduo kitame pasaulio krašte, kaip jų kūnas ir kraujas puolė į kovą.
Tai buvo Kanadoje ir Aukštadvaryje. Pastarajame galima buvo matyti užsienio TV tiesioginę transliaciją“
Į XXII olimpines žaidynes Maskvoje Lietuva pasiuntė didžiausia savo sportininkų būrį – net 19: po tris akademinių valčių ir baidarių bei kanojų irkluotojus, po tris krepšininkus ir rankininkus, keturis lengvaatlečius, du plaukikus ir vieną šaulį. Jie į gimtąją Lietuvą parvežė 11 medalių: 7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos.
Lietuvos sportininkės – dukart olimpinės čempionės. SSRS moterų krepšinio rintinėje žaidė dvi lietuvės: Vida Beselienė ir Angelė Rupšienė. SSRS moterų krepšinio rinktinė, vėl nepralaimėjusi nei vienų rungtynių, antrą kartą tapo olimpine čempione. Antruoju olimpiniu aukso medaliu buvo apdovanota A. Jankūnaitė-Rupšienė, pirmuoju – V. Beselienė.
Sergejus Jovaiša jau buvo du kartus tapęs Europos ir kartą – pasaulio čempionu. Visų viltys, kad ir S. Jovaiša iš Maskvos olimpinių žaidynių grįš su aukso medaliu, neišsipildė: SSRS rinktinė užėmė tračiąją vietą ir S. Jovaiša gavo bronzos medalį.
SSRS moterų rankinio rinktinėje žaidė irgi dvi Lietuvos rankininkės – Aldona Česaitytė-Nenėnienė ir Sigita Mažeikaitė. Ir rankininkės, nepralaimėjusios nė vienų rungtynių, antrąjį kartą pelnė olimpinių čempionių titulus. Lietuvei A. Česaitytei tai buvo jau antrasis olimpinis aukso medalis, o S. Mažeikaitei – pirmasis.
Rengti olimpines žaidynes vėl primygtinai reiškė norą Buenos Airės, Detroitas ir Lionas, vis dėlto pirmą kartą pagerbtas Lotynų Amerikos miestas Meksikas.
- Microsoft Word 11 KB
- 2016 m.
- 7 puslapiai (1471 žodžiai)
- Vip6
-