Lietuvos sportininkai olimpiniai čempionai


Lietuvos olimpiniai čempionai. Lietuviai olimpiniai cempionai. Olimpiniai cempionai lietuviai. Olimpiniai lietuvos cempionai. Lietuvos olimpiniai cempionai 2012. Olimpiniai cempionai lietuva. Dovanos olimpiniams cempionams lietuva. Olimpiniai cempionai lietuvoje. Lietuvosolimpiniai campioni 2012. Olimpiniai cempionai 2012 lietuviai.

Lietuvos atletės – olimpinės čempionės. Irkluotojų sidabras ir bronza. Olimpinis medalis – tėvo ir sūnaus pastangų vaisius. Atleto mintys. Maskvos žaidynėse gausiausia lietuvos atletų ir medalių. Xix olimpinės žaidynės – časlavskos ir bimono žaidynės meksikas (meksika). V olimpinės žaidynės – kolechmaineno ir torpo žaidynės stokholmas (švedija).

Po savaitės jis sužinojo, kad tą valandą taip ir buvo: nei mama, nei tėvas, nei brolis nemiegojo. Ir jie išvydo, kaip užvirė vanduo kitame pasaulio krašte, kaip jų kūnas ir kraujas puolė į kovą.

Tai buvo Kanadoje ir Aukštadvaryje. Pastarajame galima buvo matyti užsienio TV tiesioginę transliaciją“

Į XXII olimpines žaidynes Maskvoje Lietuva pasiuntė didžiausia savo sportininkų būrį – net 19: po tris akademinių valčių ir baidarių bei kanojų irkluotojus, po tris krepšininkus ir rankininkus, keturis lengvaatlečius, du plaukikus ir vieną šaulį. Jie į gimtąją Lietuvą parvežė 11 medalių: 7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos.

Lietuvos sportininkės – dukart olimpinės čempionės. SSRS moterų krepšinio rintinėje žaidė dvi lietuvės: Vida Beselienė ir Angelė Rupšienė. SSRS moterų krepšinio rinktinė, vėl nepralaimėjusi nei vienų rungtynių, antrą kartą tapo olimpine čempione. Antruoju olimpiniu aukso medaliu buvo apdovanota A. Jankūnaitė-Rupšienė, pirmuoju – V. Beselienė.

Sergejus Jovaiša jau buvo du kartus tapęs Europos ir kartą – pasaulio čempionu. Visų viltys, kad ir S. Jovaiša iš Maskvos olimpinių žaidynių grįš su aukso medaliu, neišsipildė: SSRS rinktinė užėmė tračiąją vietą ir S. Jovaiša gavo bronzos medalį.

SSRS moterų rankinio rinktinėje žaidė irgi dvi Lietuvos rankininkės – Aldona Česaitytė-Nenėnienė ir Sigita Mažeikaitė. Ir rankininkės, nepralaimėjusios nė vienų rungtynių, antrąjį kartą pelnė olimpinių čempionių titulus. Lietuvei A. Česaitytei tai buvo jau antrasis olimpinis aukso medalis, o S. Mažeikaitei – pirmasis.

Rengti olimpines žaidynes vėl primygtinai reiškė norą Buenos Airės, Detroitas ir Lionas, vis dėlto pirmą kartą pagerbtas Lotynų Amerikos miestas Meksikas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (1471 žodžiai)
  • Vip6
  • Lietuvos sportininkai olimpiniai čempionai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos sportininkai olimpiniai čempionai. (2011 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-sportininkai-olimpiniai-cempionai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 09:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo