Lietuvos sveikatos sistemos


Įvadas. Sveikatos sistemos raida. Lietuvos sveikatos priežiūros reformos istorija. Dabartinės sveikatos priežiūros sistema ir jos plėtra. Sveikatos sistemos struktūra. Nacionalinės sveikatos sistemos sudarymo pagrindai. Lietuvos nacionalinės sistemos struktūra. LNSS vykdomieji subjektai. Sveikatinimo veiklos valdymo subjektai. LNSS ištekliai. LNSS vydomųjų subjektų veikla ir teikiamos paslaugos. LNSS veiklos organizavimo ir sveikatos priežiūros lygiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

1988 metais Viešos diskusijos apie Semaškos sveikatos priežiūros sistemos transformavimą apėmėšiuos bendruosius politikos aspektus:

1991 spalio mėn. LR Seimas patvirtino Nacionalinę sveikatos koncepciją, išreiškiančią politinį Valstybės siekį:

1992 m. buvo paskelbta universitetinio sveikatos priežiūros darbuotojų ruošimo reforma ir LR Vyriausybės nutarimuįkurta Valstybinė ligonių kasa (VLK).

1995 birželio mėn. įvyko pirminės sveikatos priežiūros konferencija "PIRMINĖ SVEIKATOS PRIEŽIŪRA: ATEITIES KŪRIMAS".

1996 sausio mėn. parengta apžvalga ir rekomendacijos "APRŪPINIMO GYDYTOJAIS PLANAVIMAS LIETUVOJE"

1996 vasario mėn. parengti sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo draudimo sąlygomis principai.

1996 spalio mėn. priimtas Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas .

Derėtų paminėti, kad iki reformos sveikatos priežiūros sektoriuje pinigai buvo naudojami neracionaliai. Reformos pradžia buvo energinga, nors ir susilaukė nemažo pasipriešinimo.

Taigi Lietuvos sveikatos sistema labai ženkliai pakito per pastaruosius dvidešimt metų. Sistemos raida buvo sudėtinga ir ilga, bet veiksminga. Lietuvos sveikatos sistemos politikos dėka mūsų tauta gali gyventi pilnavertį gyvenimą, žinoma, sveikatos sistemai dar yra ką tobulinti, bet šiuo metu mes turime džiaugtis tuo ką turime ir tai puoselėti. Nederėtų pamiršti, kad viskas priklauso ne tik nuo Vyriausybės ar Seimo nutarimų, bet ir nuo visos visuomenės, todėl žmonės turi aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, tokiu budu palengvindami darbą Seimui.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (2709 žodžiai)
  • Kristina
  • Lietuvos sveikatos sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos sveikatos sistemos. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-sveikatos-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:23
×