Lietuvos šventės, papročiai, tradicijos


Tikslai ir uždaviniai. Įžanga. Joninės arba Rasos šventė. Užgavėnės. Vėlinės arba Visų Šventųjų diena. Velykos. Kitos šventės. 9. Išvada. Naudota literatūra.

2.Paieškoti internete ir knygose medžiagos apie lietuvos šventes.

Stengdamiesi pažinti lietuvių tautos charakterį per papročius, tradicijas ir pasaulėžiūrą , suprantame, ką reiškia būti lietuviu. Pasisavindami ir išlaikydami pagrindinius lietuvių tautos kultūros bruožus, galime likti lietuviais. Nors mūsų gyvenamoji vieta yra toli nuo savo kilmės krašto Lietuvos. Tačiau svarbiausias lietuvio tautinis požymis nėra lietuviškų papročių ir tradicijų pažinimas (nors tai padeda išlikti prie savo tautos, savo kilmės kamieno). Svarbiausias lietuvio tautybės požymis yra lietuvių kalba.

Iš tikrųjų galima tvirtinti, kad be lietuvių kalbos niekas negali išlikti tikru lietuviu. Lietuvių kalba amžių amžiais turėjo kovoti su svetimųjų kėslais ją paniekinti, užgožti ir sunaikinti. Didžiojoje Lietuvoje lietuvių kalbą slopino lenkų ir rusų kalbos; Mažojoje Lietuvoje – vokiečių įtaka bei priespauda. Tačiau šiam lietuvių kalbos slopinimui buvo priešinamasi ir tuo dabar mes galime tik didžiuotis.

Lietuvių tauta pasižymi geraširdiškumu. Kaimynai stengdavosi vieni kitiems padėti įvairiais būdais ir sugyventi geruoju.

Dauguma švenčių būdavo ir yra labai linksmos, kitos rimtos, ir verčiančios susimastyti. Bet žinoma, taip kaip seniau žmonės dabar nebešviančia švenčių. Seniau žmonės linksmindavosi paprastai, bet jiems būdavo labai linksma, o šiais laikais žmonės kad ir kiek mėgintų linksmintis nepamiršta savo problemu ir kitų dalykų.

Dauguma žmonių nepamiršta švenčių tradicijų ir papročių, tai padeda susikurti tokią atmosferą kaip seniau.

Belieka tikėtis to, kad šiuolaikiniai žmonės vėl grįš prie tokių šventimo papročių ir tradicijų kokiais šventė mūsų prosenėliai.

  • Etnologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1476 žodžiai)
  • Matijošiūtė
  • Lietuvos šventės, papročiai, tradicijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos šventės, papročiai, tradicijos. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-sventes-paprociai-tradicijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:21
×