Lietuvos švietimo sistema


Lietuvos švietimo sistema.


Lietuvos švietimo sistema kasdien kinta. Ji vis tobulėja ir modernėja. Dar ne taip seniai ugdymo įstaigose buvo vos po vieną kompiuterį, o dabar kiekviename kabinete galima rasti šį įrenginį. Lietuvos švietimas kinta, tik ne visada tie pokyčiai yra į gerą. Kartais tie pokyčiai sukelia nemažai problemų ir sunkumų. Tačiau kaip jų išvengti? Daugumos nuomone pokyčiai yra teigiamas dalykas, bet ar visada taip iš tiesų ir yra? Man atrodo, kad kartais Lietuvos švietimo pasiekimai yra mažesni, nei jų siekiant iškylančios problemos. Taigi, kokie tie Lietuvos švietimo pasiekimai ir problemos?

Lietuvos švietimo sistemą pamažu bandoma atnaujinti. Keičiasi požiūris į pedagogus, mokinius ir visą ugdymo sistemos bendruomenę. Pamažu kinta nusistovėjusios pažiūros į ugdymo procesus ir mokymo programas. Lietuvos švietimo sistema sudaryta iš šešių pakopų: ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis, profesinis ugdymas ir aukštojo mokslo studijų programos. Visos šios ugdymo programos padeda ugdyti žmogaus žinias, moralines ir vertybines normas. Manau, kad Lietuvos švietimo sistemoje yra gana nemažų spragų. Pastaraisiais metais suprastėjo mokymo ir ugdymo kokybė. Pedagogai dažnai dirba pagal pasenusias programas. Dažnai, ypač vyresnio amžiaus pedagogai nenori taikyti naujų technologijų savo darbe. Taip pat vengia daugiau bendrauti su savo ugdytiniais. Kiekvienas darželinukas ar mokinys norėtų, kad jo mokytojas ar auklėtojas su juo bendrautų draugiškai ir maloniai, tačiau taip ne visada yra.

  • Pedagogika Aprašymas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (977 žodžiai)
  • Agnė
  • Lietuvos švietimo sistema
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos švietimo sistema. (2016 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-svietimo-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:22
×