Lietuvos tarptautinė prekyba su ne europos sąjungos šalimis


Tarptautine lietuvos prekyba. Senoves lietuviu prekyba uzsienyje. Es tarptautine prekyba. Tarptautinės prekybos samprata ;ietuvių mokslini. Lietuvos užsienio prekybos su ne europos sąjungos šalimis vertinimas. Tarptautines rinkos esme. Prekyba – pati seniausia ir svarbiausia ekonominių santykių tarp valstybių forma.. Lietuvos -lenkijos prekyba. Lietuvos prekyba es viduje. Kursinis lietuvos tarptautinė prekyba.

Įvadas. Tarptautinės prekybos samprata ir prekybos teikiama nauda. Lietuvos užsienio prekybos tendencijos. Išvados. Literatūra. Priedai. Prekyba – pati seniausia ir svarbiausia ekonominių santykių tarp valstybių forma. Su prekyba vystėsi ir prekybos politika, todėl jau nuo senovės įvairios valstybės bandė įtakoti šią veiklos sritį. Prekyba daro ne tik ekonominį bet ir kultūrinį poveikį valstybėms, ji padeda plisti naujoms idėjoms ir technologijoms.

Prekyba – pati seniausia ir svarbiausia ekonominių santykių tarp valstybių forma. Yra išskiriamos dvi prekybos politikos teorijos: liberalizmas ir ekonominis protekcionizmas. Liberalai laisvąją prekybą laiko geriausia prekybinių santykių forma, o ekonominio protekcionizmo šalininkai linkę įvairiomis priemonėmis varžyti tarptautinę prekybą, siekiant apginti vietinę rinką. Šalys, kurios sąmoningai vengė dalyvauti pasaulinėje rinkoje, protekcionistiniais muitais mėgino apsaugoti savo gamintojus nuo užsienio konkurentų, ekonomiškai atsiliko. Ekonomikos plėtra negali apsieiti be eksporto, nes šalys pasaulinėje rinkoje už gautas iš eksporto pajamas gali įsigyti naujų technologijų. Šiuo metu nacionalistinę protekcionizmo teoriją keičia kita, strateginė prekybos politika, kurios esmė ne ginti besikuriančią pramonę ribojant importą, bet ir įvairiomis priemonėmis skatinti eksportą.

Tarptautinės prekybos augimo fone pasaulinė gamyba per paskutinį dešimtmetį atrodo auganti labai lėtai. Tad tarptautinė prekyba darosi vis svarbesne sudėtine daugumos šalių ekonomikos dalimi.

šio referato tikslas – išsiaiškinti, kokia yra Lietuvos tarptautinės prekybos struktūtarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų.

Tarptautinė prekyba neatskiriama šalies tikrovės dalis. Kiekvieną dieną mes susiduriame su tarptautinės prekybos elementais. Pasaulyje nėra šalies, kurios ekonominė sistema būtų uždara (išskirtinis pavyzdys galėtų būti gal albanijos valstybė). Šalyje funkcionuojanti tarptautinės prekybos tvarka daro didžiulę įtaką makroekonominiams procesams: mokėjimo balansui, bendrojo nacionalinio produkto apimčiai, valiutinei sistemjis vykdomas tarp dviejų ar daugiau valstybių. Todėl, kai prekyba vyksta už valstybės sienų, ji tampa šalies socialinės ir ekonominės politikos objektu.

Naudojamos įvairios valiutos su jomis būdingais valiutų kursų svyravimais. Šalys prekiauja viena su kita, kad galėtų įsigyti užsienio prekių žemesnėmis kainomis negu gaminamos tokias pat prekes šalies viduje. Vadinasi, kiekviena šalis iš prekių stengiasi gauti naudos.

Tarptautinės prekybos ekonominį pagrindą sudaro mainai ir specializacija. Tarptautinių mainų prielaida – gamybos sąlygų skirtingumas (skiriasi gamtinės sąlygos, apsirūpinimas ištekliais, darbo jėgos išlaidos, naudojama skirtinga technologija. ). Gamybos sąlygų skirtingumas lemia gamybos kaštų ir kainų skirtumus.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (3633 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aira
  • Lietuvos tarptautinė prekyba su ne europos sąjungos šalimis
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos tarptautinė prekyba su ne europos sąjungos šalimis. (2010 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-tarptautine-prekyba-ne-europos-sajungos-salimis.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 01:44
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo