Lietuvos tarptautinis pripažinimas


Lietuvos tarptautinis pripažinimas. 1990m. Kovo 11d. Parlamentas paskelbė Lietuvos nepriklausomybę. Tačiau vien akto neužtenka tam, kad valstybė taptų suvereni. Ją turi pripažinti kitos valstybės. Teisinis besikuriančios valstybės pripažinimas - tai pirmiausia valstybių - tarptautinės bendrijos senbuvių patvirtinimas, kad pripažįstamos valstybės valdžia yra realiai nepriklausoma nuo jokios kitos valdžios tiek tvarkydama vidaus, tiek ir užsienio reikalus.

1990m. Kovo 11d. Ją turi pripažinti kitos valstybės.

Lietuvos padėtis sovietinės imperijos žlugimo išvakarėse buvo nepaprastai komplikuota. Pasiskelbusi savo nepriklkausomybę prieš kremliaus valią, Lietuva netapo nei suverenia, nei nepriklausoma. Tačiau Lietuvos vyriausybė iš pat pradžių siekė perimti visišką šalies valdymą. Vakarų valstybės, nors ir tvirtai laikėsi Lietuvos aneksijos nepripažinimo politikos, tačiau kartu jos skaitėsi ir su ta realija, kad nuo 1940m. Lietuvą valdė ssrs valdžia. Pastaroji iki paskutinių ssrs dienų siekė išlaikyti respublikas savo pavaldume. Nors Lietuva aktyviai siekė visiško atsiskyrimo nuo ssrs ir pripažinimo jos nepriklausoma valstybe, tačiau beveik visos užsienio valstybės, nenorėdamos konfliktuoti su ssrs, aiškiai vengė tai daryti. Vienintelės mažos islandijos drąsus žingsnis šia linkme didelės politinės reikšmės neturėjo. Jos pasekėjų Lietuva ilgai nesulaukė.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (613 žodžiai)
  • Ina
  • Lietuvos tarptautinis pripažinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos tarptautinis pripažinimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-tarptautinis-pripazinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 04:30
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo