Lietuvos tarpukario prezidentai


Tarpukario lietuvos prezidentai. Lietuvos prezidentai tarpukariu. Lietuvos prezidentai iš eilės. Prieskario lietuvos prezidentai. Lietuvos prezidentai. Prieskarines lietuvos prezidentai. Visi lietuvos prezidentai is eiles. Tarpukario prezidentų veikla. Lietuva tarpukariu. Tarpukario lietūvos prezidentas.

Įvadas. Antanas smetona – lietuvos prezidentas tarpukario lietuvoje. A. Smetonos mokslo metai ir veiklos pradžia. Atėjimas į valdžią perversmo ir apgaulės būdu. Valdymo esminės klaidos ir mirties priežastys. Aleksandras stulginskis – antrasis lietuvos valstybės prezidentas. Biografija ir politiniai darbai. Konstitucija ir žemės reforma. A. Stulginskio valstybės vystimasis ir gyvenimo pabaiga. Kazys grinius – trečiasis lietuvos prezdentas. Biografija: vaikystė, studijos ir politinė veikla. Politinės ir filosofinės pažiūros, asmenybės bruožai. Išvados. Naudotos literatūros sarašas

Kiekvienas lietuvos prezidentas, valdęs lietuvą, yra svarbus lietuvos istorijai.

A. Smetona, a. Stulginskis ir k. Grinius, kaip ir kiti lietuvos prezidentai, vadovavo lietuvai siekdami gerinti jos politinę bei karinę galią. Tačiau šie trys politikai paliko lietuvos istorijoje gilų pėdsaką ir tikrai nuveikė daug sėkmingų darbų tvarkant ir stiprinant lietuvos valstybę.

Tema „lietuvos tarpukario prezidentai“ domisi nemažai žymių dėstytojų, mokinių ar paprastų žmonių, vienaip ar kitaip susijusių su istorija. Yra išleista nemažai knygų, tačiau mano referatas yra paremtas interneto informacija.

Šioje pasirinktoje temoje apžvelgiama lietuvos tarpukario prezidentų gyvenimo biografija, kelias į politinę valdžią, kokias galias turėjo prezidentai tarpukario laikotarpiu, kaip tos galios skiriasi nuo dabar prezidento turimų galių. Bus aprašoma užsienio ir vidaus politika, pasitraukimo iš valdžios priežastys. Pagrindinis darbo tikslas – susipažinti ir išmokti apie lietuvos tarpukario prezidentus. Sužinoti kokia įtaką padarė mūsų šaliai šie prezidentai.

Darbas susideda iš trijų pagrindinių dėstomųjų dalių. Kiekviename yra aprašyta apie kiekvieną atskirai lietuvos tarpukario prezidentą.

Visi tie, kurie bent kartą yra atsivertę lietuvos istorijos vadovėlį, žino, jog a. Smetona yra buvęs lietuvos prezidentas. Jis net 19 metų buvo lietuvos prezidentu įskaičiuojant laikotarpį ( 4metus ), kai buvo emigracijoje. Tai ilgiausiai lietuvai atstovavęs prezidentas. A. Smetona teigė, kad reik stipraus žmogaus ir tik stiprus žmogus gali sukurti klestinčią valstybę.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2969 žodžiai)
  • Justina
  • Lietuvos tarpukario prezidentai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos tarpukario prezidentai. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-tarpukario-prezidentai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:33
×