Lietuvos tarpukario rašytojai


Tarpukario lietuvos rašytojai. Tarpukario lietuvos poetai. Tarpukario literatura. Tarpukario autoriai. Tarpukario lietuvos literatura. Tarpukario poetai. Lietuvos tarpukario literatura. Lietuvos literatura tarpukariu. Tarpukario lietuvos rašytojas. Lietuvos poetai ir rasytojai.

Įvadas. Vincas krėvė. Visuomeninė veikla. Kūryba. Balys sruoga. Visuomeninė veikla. Kūryba. Juozas tumas-vaižgantas. Visuomeninė veikla. Kūryba. Salomėja nėris. Visuomeninė veikla. Kūryba.

Tarpukario lietuvos nepriklausomybės laikotarpis (1918-1940) - pats intensyviausias ir labiausiai valstybės kultūrinius, meninius, ekonominius, teisinius bei politinius įvykius veikęs istorinis tarpsnis. Laimėjimų ir pasikeitimų gausa su šiuo laikotarpiu negali lygintis joks dvidešimtmetis. Iš laiko perspektyvos žiūrint, tarpukario lietuvos literatūra neretai atrodo kaip vieninga, nepaliesta aštrių vidinių prieštaravimų. Analizuojant šią savitą epochą, daugiau kreipiamas dėmesys į vis intensyvėjantį spaudimą iš išorės, augančią grėsmę, jaučiant šalia nerimstančias dvi galybes – rusijos ir vokietijos. Apie šiuos pavojus bandyta rašyti to meto spaudoje ir literatūroje, analizuoti įvykius, kiek tai daryti nedraudė lietuvos cenzūra. Lietuvoje šis praeities ir dabarties vertinimų skirtingumas ypač akivaizdus: maironio kartai „senųjų“ patirtis buvo didžiausia vertybė („aš norėčiau prikelti nors vieną senelį/ iš kapų milžinų“), o štai kazio binkio karta atmeta ir pačią ankstesnės kartos kūrybą, ir jos moralinius bei estetinius idealus („mes nudrėskėme nuo savo dvasios sumirkusį laiko baloj apdarą ir sviedėm jį tiems, kurie senatvėj šąla“). Tokie neatitikimai apima skirtingas kūrybines nuostatas, kurios išryškėja to meto lietuvos spaudoje ir literatūroje. Aš apžvelgsiu tik kelių tarpukario rašytojų ir poetų kūrybą.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • m.
  • 9 puslapiai (1273 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Inga
  • Lietuvos tarpukario rašytojai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos tarpukario rašytojai. (2012 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-tarpukario-rasytojai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:51
×