Lietuvos teismų sistema


Referatas teismai. Lietuvos respublikos teismų sistema referatas. Lietuvos apeliacinis teismas referatas. Lietuvos respublikos teismu sistema skaidres. Teismų sistema lietuvoje referatas. Teismu sistema lietuvoje skaidres. Referatas apie apeliacini teisma. Glaustas lietuvos teises istorijos konspektas. Teismu sistema referatas. Teismu sistema lietuvoje prezentacija.

Teisės referatas. Įvadas. Bendrosios kompetencijos teismai. Apylinkės teismas. Apygardos teismas. Lietuvos apeliacinis teismas. Lietuvos aukščiausiasis teismas. Lietuvos respublikos konstitucinis teismas. Specializuotieji teismai. Administracinis teismas ir lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Teisėjai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekvienoje valstybėje kyla nesutarimų tarp žmonių dėl įvairiausių priežasčių, tačiau ginčus ne visada galima išspręsti paprastuoju būdu. Tokiais atvejais padeda teismai, kurie prižiūri ir reguliuoja tvarką visuomenėje, skiria tam tikras nuobaudas nusikaltėliams ir tvarko kitokius teisinius reikalus. Atskirose valstybėse teisinės sistemos skiriasi, taip pat ir teismų sistemos, ne išimtis ir lietuva. Šiame darbe detaliau panagrinėsiu kas sudaro lietuvos teismų sistemą, kokias funkcijas atlieka kiekvienas teismas ir glaustai apibendrinsiu pagrindinius bruožus.

Besikuriant nepriklausomai lietuvos respublikos valstybei, kūrėsi ir nauja teismų sistema, kuri turi turėti demokratiškus principus. Dėl šios priežasties sistema nuolat buvo tvarkoma ir koreguojama, kad lietuvos piliečiams būtų užtikrinta derama teisinė pagalba. Griežti nustatyti reikalavimai teisėjams ir teismams sukuria disciplinuotą sistemą, teismų pakopos ir joms priskirtos atitinkamos funkcijos leidžia greičiau išspręsti bylas, suskirstyti jas pagal sudėtingumo laipsnį. Teismas yra reikalinga ir būtina instancija kiekvienoje išsivysčiusioje valstybėje, be jo negalėtų būti deramai įvykdytas teisingumas bei įstatymai.

  • Teisė Referatai
  • 2012 m.
  • Justina
  • 10 puslapių (1528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 12 KB
  • Lietuvos teismų sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos teismų sistema. (2012 m. Balandžio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-teismu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:03