Lietuvos tekstilės pramonė


Lietuvos tekstilės pramonė. Ti susipažinsime su kslai ir uždavyniai. Tekstilės pradas. Kas būdinga tekstilės pramonei. Didžiausios tekstilės įmonės Lietuvoje. Žaliavos ir produkcija. Diagrama. Darbuotojų skaičius tekstilės ir aprangos pramonės sektoriuose. Prekybos partneriai. Kuo svarbi tekstilės pramonė.


Tekstilės pradu Ypatumais Didžiausiomis tekstilės įmonėmis Žaliavomis ir produkcija Darbuotojų ir įmonių skaičiumi tekstilės ir aprangos pramonės sektoriuose Prekybos partneriais Kuo svarbi ši pramonė (reikšmė).

LietuvojePradėjo kurtis XVIII-XIX amžiuose stambiųjų feodalų dvaruose. Daugiausia tai buvo drobės ir gelumbės audyklos. XIX amžiuje sparčiai plėtėsi odos pramonė, kurios daugiausia įmonių buvo Vilniuje. Tarpukario metais (1918-1940 m.) plėtėsi tekstilės ir trikotažo pramonė. Buvo įkurti tokie fabrikai kaip „Liteksas“, „Drobė“, „Kauno audiniai“, „Pluoštas“. Kai kurie sėkmingai dirba ir dabar (2007 m.).

Tekstilės pramonėje yra naudojamas didelis kiekis gamtinių žaliavų Labiausiai naudojamas tekstilės pramonės produktas yra – rūbai Nepaisant jos gerųjų savybių tekstilė yra viena iš labiausiai gamtos išteklius naudojančių bei aplinką teršiančių pramonės šakų. Ji sunaudoja daug vandens, jį užteršia, šioje pramonėje naudojama daug įvairių kenksmingų chemikalų, reikalingas didelis energijos kiekis Tekstilės pramonėje yra naudojamos  aukštosios technologijos.

  • MS PowerPoint 1024 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (412 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Zukulaitee
  • Lietuvos tekstilės pramonė
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos tekstilės pramonė. (2020 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-tekstiles-pramone.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 17:23
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo