Lietuvos transporto sektoriaus tikslai ir siekiai įstojimo į ES kontekste


Lentelių ir paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Transporto kokybė Lietuvoje įstojus į Europos Sąjungą. Miesto transporto infrastruktūros gerinimas, kelių plėtra bei jų priežiūra. Laisvas judėjimas Šengeno zonoje. Sprendimai ekologiškesnei ateičiai. Avaringumas keliuose prieš įstojimą į ES ir po to. Išvados. Literatūros sąrašas. Pav 1 Eismo įvykių kiekis kelyje 2000-2014 m. Lent. 1 Eismo įvykių kiekis 2000-2014 m.


Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, šalies transporto sektoriui teko gana sudėtinga užduotis – integruotis į ES transporto sistemą, prisitaikant prie Bendrijos transporto politikos siekių ir efektyviai tenkinant valstybės viešojo bei privataus sektoriaus poreikius. 2004 metais Lietuvai įstojus į ES, mūsų šalis, su kitomis naujomis narėmis įsipareigojo siekti Romos sutartyje iškelto tikslo – laisvo asmenų, paslaugų, prekių ir kapitalo judėjimo Bendrijos mastu. Šiame darbe bus kalbama apie pagrindinius Lietuvos tikslus ir siekius įstojus į Europos Sąjungą.

Pateikti avaringumo ir nelaimių kelyje duomenis prieš įstojant į ES ir po to bei aptarti saugumą keliuose užtikrinančius sprendimus.

Lietuvai prisijungus prie ES šalies piliečiams atsirado didesnė pasirinkimo laisvė. Atveriamos galimybės laisvam piliečių judėjimui, todėl transportas turi užtikrinti efektyvų keleivių susisiekimą. Nuo šiol jie gali rinktis tarp gyvenimo ir darbo Lietuvoje ar užsienio šalyje, pradėti megzti asmeninius ryšius ir už gimtinės ribų, mėgautis įvairiais naujais produktai bei paslaugomis. Taigi sienų panaikinimas išplėstoje ES skatina prekių mainus, nuo šiol prekė pristatomą reikiamu laiku į reikiamą vietą, be užsilaikymų pasienio postuose.

Dar 1996 m. Europos Parlamento ir Tarybos sprendime pirmąkart buvo suformuluota ES transporto infrastruktūros tinklo, kitaip transeuropinio transporto tinklo (sutrumpintai TEN-T), plėtros strategija. O po Lietuvos įstojimo į ES, Lietuva tapo galima kandidate gauti Europos paramos fondą ir TEN-T plėtros nare.

Taigi miesto transportas skirstomas į: viešąjį transportą, asmeninį transportą, dviračiai ir pėstieji.

  • Transportas Namų darbas
  • Microsoft Word 104 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1422 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donce00
  • Lietuvos transporto sektoriaus tikslai ir siekiai įstojimo į ES kontekste
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos transporto sektoriaus tikslai ir siekiai įstojimo į ES kontekste. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-transporto-sektoriaus-tikslai-ir-siekiai-istojimo-i-es-kontekste.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:23
×