Lietuvos transporto sektoriaus valdymas ir pagrindinių transporto institucijų veikla


Įvadas. Lietuvos transporto sektorius. Sektoriaus dedamosios dalys. Transporto gamybos funkcijos. Transporto sistemos uždaviniai. Lietuvos transporto institucijos. Pagrindinės institucijos. Kitos institucijos. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas.


Transporto sektorius- viena didžiausių pasaulio ūkio ir ekonomikos šakų. Kiekviena daugiau ar mažiau išsivysčiusi valstybė investuoja į savo transporto sektorių tam, kad valstybė vystytųsi ir taip būtų konkurencinga tarp kitų šalių.

Lietuvos transporto sektorius taip pat užima nemažą dalį mūsų šalies ūkio ir ekonomikos kontekste. Valstybė investuoja pati arba investicijas pritraukia iš Europos Sąjungos arba kitų sanglaudos fondų tam, kad šalis turėtų pranašumą prieš kitas šalis investuotojas.

Lietuvos transporto sistemą valdo nemažai institucijų, kurios savo kompetencijos ribose kuria projektus, ieško finansavimo jų įgyvendinimui ir vykdo projektus. Labiausiai žinoma institucija yra Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija. Jai pavaldžios oro, kelių, vandenų direkcijos ir inspekcijos.

Lietuvos transporto sektorius užima didelę dalį Lietuvos ekonomikoje. Kadangi Lietuva tranzitinė šalis, jai tenka atlaikyti nemažus transporto strautus. Tai reiškia, kad būtent transporto sektoriui reikia skirti nemažas lėšas, kurios padėtų kroviniui gabenti saugiai.

Lietuvos transporto sektoriaus valdymas yra sudėtinga schema, kurioje kiekviena atskira trasporto institucija atlieka darbus. To rezultatas- geresnė Lietuvos transporto infrastruktūra.

Darbo tikslas: apžvelgti Lietuvos transporto sektorių ir apžvelgti kiekvienos transporto institucijos veiklą.

Pateikti išvadas ir rekomendacijas Lietuvos transporto sektoriaus ir/arba institucijų gerinimui.

Lietuvos Respublikos Transporto pagrindų veiklos įstatymo 2 straipsnis apibrėžia, jog:

Lietuvos transporto poitika atsiremia į tai, kad reikia Lietuvos transportą integruoti į Europos sąjungą ir taikyti šaliai Europos Sąjungos standartus (Jarašūnienė, 2009). Tai atveria platesnias galimybes pasinaudojus Europos ar kitais struktūriniais fondais gerinti šalies trabsporto infrastuktūrą.

transporto infrastruktūra ir valdymas- keliai, pastatai ir kiita. Taip pat ir institucijos, kurios valdo transporto sistemą.

Lietuva yra kaip koridorius, jungiantis Rytus ir Vakarus, Šiaurę ir Pietus, todėl Lietuva laikoma tranzitine šalimi. Tai leidžia būti Lietuvai paklausia ir tinkama investicijoms šalimi (Vasilis, Vasiliauskas, Barysienė, 2008).

paveikslas. Pagrindinių transporto sistemos finkcijų „gamyba-apyvarta-vartojimas“ schema.

  • Microsoft Word 506 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1742 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrė
  • Lietuvos transporto sektoriaus valdymas ir pagrindinių transporto institucijų veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos transporto sektoriaus valdymas ir pagrindinių transporto institucijų veikla. (2018 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-transporto-sektoriaus-valdymas-ir-pagrindiniu-transporto-instituciju-veikla.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 12:53
×