Lietuvos turizmo ištekliai (2)


Lietuvos turizmo ištekliai. Gamtinius turizmo išteklius sudaro miškai. Gamtos paminklai. Lietuvoje yra 724 gamtos paminklai. 385 iš jų yra respublikinės ir 339 vietinės reikšmės. Respublikinės reikšmės yra 79 akmenys. Geologinės atodangos. Karstinės įgriuvos. Kopos. 210 medžių ir medžių grupių. Parkai. Šaltiniai. Gražiausi kraštovaizdžiai. Šie kraštovaizdžiai yra patrauklūs istorine praeitimi. Pastaruoju metu išskiriama keletas estetiškiausių Lietuvoje kraštovaizdžių. Trakų istorinis nacionalinis parkas. Kernavės piliakalnis. Panemunės pilys ir piliakalnių kompleksas. Nemuno kilpų regioninis parkas. Žemaitijos nacionaliniame parke Platelių ežero apylinkės. Merkinės – Liškiavos piliakalnių ruožas. Kuršių nerijos nacionalinis parkas. Nacionaliniai parkai. Lietuvos kultūros paminklai. Archeologijos paminklai Piliakalniai. Pilkapiai. Kapinynai. Architektūros paminklai Juos sudaro valstiečių pastatai. Dailės paminklai Molbertinės tapybos kūriniai. Kurortai. Kurortais vadinamos vietovės, kuriose yra gamtinių gydomųjų veiksnių ir priemonių tiems veiksniams naudoti. Birštonas. Druskininkai. Palanga. Poilsiavietės. Poilsiavietės yra įsikūrusios prie ežerų. Muziejai. Muziejai – istoriniai. Lietuvos muziejai yra skirstomi į nacionalinius valstybinius savivaldybių žinybinius visuomeninius privačius.

Gamtinius turizmo išteklius sudaro: miškai, ežerai, upės, jūra, gamtos paminklai ir estetiškai vaizdingi kraštovaizdžiai. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų, kuriose yra palankiausios sąlygos turizmo plėtrai. Valstybės saugomi 194 parkai, 353 gamtos paminklai, 130 draustinių.

Šie kraštovaizdžiai yra patrauklūs istorine praeitimi, ten esančiais architektūros ar gamtos paminklais. Dažniausiai turistų lankomų kraštovaizdžių yra miestuose ir miesteliuose.

Pastaruoju metu išskiriama keletas estetiškiausių Lietuvoje kraštovaizdžių, t.y.: Aukštaitijos nacionaliniame parke Ladakalnis ir jo apylinkės.

Trakų istorinis nacionalinis parkas. 2.Aukštaitijos nacionalinis parkas. 3.Žemaitijos nacionalinis parkas. 4.Kuršių nerijos nacionalinis parkas. 5.Dzūkijos nacionalinis parkas.

Poilsiavietės yra įsikūrusios prie ežerų, upių, nemažai yra nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, ypač tuose, kur daug ežerų, t.

  • Turizmas Skaidrės
  • MS PowerPoint 7350 KB
  • 2016 m.
  • 32 puslapiai (351 žodžiai)
  • Glorija
  • Lietuvos turizmo ištekliai (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos turizmo ištekliai (2). (2014 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-turizmo-istekliai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:34
×