Lietuvos turizmo ištekliai referatas


Įvadas. Laukuvos miestelio istorija. Laukuvos miestelio bei apylinkių gamtinė aplinka. Laukuvos miestelio bei apylinkių kultūrinė aplinka. Laukuvos miestelio rekreacijos ir turizmo paslaugos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Laukuva - miestelis prie senojo Žemaičių plento. Vietovardis pirmą kartą paminėtas 1253 m. Mindaugo sutartyje su kryžiuočiais. Jau anksčiau, nuo XIII a. pr., Laukuva buvo žinoma, nes anot istoriko E. Gudavičiaus, Tverų – Laukuvos apylinkės buvo garsaus žemaičių kunigaikščio Vykinto valdų centras. Vykinto kunigaikštystė buvo laikytina ne tik stipriausia Žemaitijos politine struktūra, bet ir vienu stipriausiu visos Lietuvos politinių vienetų. Vykinto vadovaujami lietuviai 1236 m. nugalėjo kalavijuočius Saulės mūšyje. Vykintas ilgai nepasidavė Mindaugo centralizuotos valstybės kūrimo politikai ir gal net žuvo kovose su Mindaugu... Tačiau tai labai seni laikai, kurių pėdsakų Laukuvoje neliko.

Laukuvos apylinkių žemės ilgą laiką priklausė bajorų Talatų (Tallat-Kelpšų) giminei. Jų dvaras minimas nuo 1578 m., tačiau iki mūsų dienų neišliko. Jis buvo į vakarus nuo miestelio, kur dabar Kelpšaičių poilsio parkas.

Laukuvos vietovardis kildinamas iš bendrinio žodžio ,,laukuva“, kuris reiškia pievą prie ežero. Pirmoji Laukuvos bažnyčia buvusi 4 km. į pietus prie Dievyčio ežero, kuri sudegė – ten rasta anglių.

Dabartinio miestelio senoji dalis – urbanistikos paminklas. Laukuvos aikštė susiformavo XVII-XVIII a. Iš jos tarsi spinduliai į visas puses nusitiesia gatvės. Aikštės panoramoje akį patraukia ant kalniuko stojanti akmens mūro Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, statyta 1853 – 1856 m. M. Valančiaus teigimu, bažnyčios ,,architektorius žemaitis Kalėda vadinamas“. Bažnyčia priskirtina romantizmo stiliui. Joje yra XVIII–XIX a. medžio skulptūrų, šv. Antano paveikslas.

Miestelyje yra čia gyvenusios gydytojos tremtinės Dalios Grinkevičiūtės muziejus. Ji pirmoji išdrįso aprašyti ir užsienyje paskelbti savo ir kitų tremtnių patirtas kančias dokumentinėje apysakoje ,,Lietuviai prie Laptevų jūros“.

  • Microsoft Word 477 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1493 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Lietuvos turizmo ištekliai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos turizmo ištekliai referatas. (2017 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-turizmo-istekliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 22:20
×