Lietuvos ūkio raida skaidrės


Lietuvos ūkio raida. Lietuvos pramonės svarbiausios šakos. Maisto pramonė. Maisto produktai. Pašarai. Uab goldengrass. Chemijos pramonė. Fermentas. Naftos pramonė. Mašinų ir prietaisų gamyba. LAIVAI. Vakarų laivų gamykla. Medienos ir Baldų pramonė. Trikotažo pramonė. Uab garlita. Lazerių pramonė. Lazeriai. Uab ekspla. Informacinės technologijos. Testas ! Kokiu ekonomikos principu iki 1990m. buvo kuriama Lietuvos pramonė ? Šalis Į kurią Lietuva eksportuoja daugiausia produkcijos ? Kiek pramonės sektoriuje dirba žmonių ? Kuris iš šių teiginių nėra teisingas ? Kokiame mieste yra pastatytas mineralinių trašų kombinatas ? Šalis iš kurios Lietuva importuoja daugiausia produkcijos ? Dėl kokios priežasties baldų pramonės įmonės persikelia į Baltarusija ? Kiek procentų pasaulinės rinkos sudaro Lietuviški lazeriai ? Kiek Lietuviškos naftos sudaro „Orlen Lietuva „ naftos perdirbimo įmonės žaliavos ? Kiek procentų produkcijos Lietuvos didžiosios firmos išveža į kitas šalis ? Ačiu už dėmesį !

Carinės Rusijos okupacijos metais Lietuvos ūkio pagrindą sudarė žemės ūkis: buvo auginama linai, grūdai, plėtojama gyvulininkystė. Augant miestams, kūrėsi pramonės įmonės, klestėjo amatai. Nemažai pagaminamos produkcijos buvo išvežama į Rusiją bei Vakarų Europos šalis. Daug pajamų patekdavo į carinės Rusijos iždą. Tuo metu buvo tiesiama keliai, geležinkelis, pastatyta pirmoji elektrinė.

Tarpukario Lietuva išliko žemės ūkio kraštas: šio sektoriaus produkcija sudarė apie 70% BVP, pramonė - apie 25%. Kūrėsi bankai, pramonės įmonės. Ypač sustiprėjo su žemės ūkio produkcija susijusios maisto pramonės įmonės „Maistas", „Pienocentras". Belgijos, Švėdijos, Vokietijos, kitų šalių verslininkai į Lietuvos ūkį investavo nemažai kapitalo. Augo eksportas (grūdai, gyvuliai, linų produkcija) į Vakarų Europos šalis, labai vertinti lietuviški tekstilės gaminiai. 1924-1939 m. valstybės biudžeto pajamos išaugo daugiau nei dvigubai.

PRAMONĖS NUOSMUKO priežastys: Lietuva nepalaikė prekybos ryšių su demokratinėmis valtybėmis Didžioji dalis žaliavų buvo įvežama iš sovietų sajungos. Pramonės įmonių technika buvo pasenusios Lietuvai įsijungus į pasaulinę rinką, pamažu prisitaikė prie konkurencijos sąlygų ir tapo moderne pramonės ūkio sritimi Pramonės sektorius yra antras pagal reikšmę Lietuvos ekonomikoje. 2010 m, Jame buvo sukurta apie 22% BVP ir dirbo 35% visų dirbančiųjų.

LIETUVOS EKONOMIKOS PLĖTROS VEIKSNIAI 1. patogi geografinė padėtis 2. užtikrinta gyvenimo kokybė 3. politinis stabilumas 4. kvalifikuota darbo jėga 5. tinkama infrastruktūra 6. paskatos investuotojams 7. patrauklumas verslui.

  • MS PowerPoint 4487 KB
  • 2016 m.
  • 42 puslapiai (1125 žodžiai)
  • Pollyanna
  • Lietuvos ūkio raida skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos ūkio raida skaidrės. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ukio-raida-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo