Lietuvos vabzdžiai, jų biologija ir reikšmė


Nariuotakoju reiksme. Vabzdziu nauda. Vabzdziu reiksme. Lietuvos vabalai raudonoji knyga. Vabzdziu dauginimasis. Vabzdziu nauda gamtai. 3 vabzdziu reiksmes. Vabzdziu nauda zmogui. Voragyviu nauda gamtai. Vabzdziu reiksme gamtai.

Keliami tikslai ir uždaviniai. Įvadas. Vabzdžių išorinė kūno sandara. Vabzdžių vidinaus organų sandara. Vabzdžių dauginimasis ir vystymasis. Diapauzės sąvoka. Vabzdžių elgsena. Naudingi ir žalingi lietuvos vabzdžiai. Lietuvos raudonoji knyga. Išvados. Literatūra.

Atsižvelgiant į nepaprastą vabzdžių rūšinę įvairovę ir jų gausumą,jie neabejotinai turi didžiulę reikšmę gamtai ir žmonijai. Jų tarpe yra nemažai naudingų vabzdžių, kurie apdulkina žiedus, purena dirvožemį, atlieka sanitarų vaidmenį gamtoje, jais minta kiti gyvūnai. Tačiau dar daugiau yra žalingų vabzdžių: kulturinių augalų ir miškų kenkėjų, maisto produktų ir medžiagų gadintojų, gyvulių, paukščių ir žmonių parazitų, ligų platintojų. Žalingiems vabzdžiams naikinti vis plačiau vartojami biocidai,spartinantys natūralios gamtos degradaciją. Dėl pakitusių biologinių sąlygų kai kurios naudingųjų vabzdžių rūšys sparčiai retėja. Pievose, miško aikštelėse, paplūdimiuose padaugėjo motorinių priemonių, naikinamos laukinės gėlės, drumsčiama ramybė, ardomos veisimosi vietos, mindžiojama paklotė, laukų ir miškų chemizavimmas – visa tai trikdo vabzdžių dauginimąsi ir spartina jų nykimą. Anot S. Paleckio: „Visi, kurie kas dieną ar tik poilsio dienomis žavisi gamta, turi suprasti, kad jos grožis ir ateitis priklauso nuo mūsų kultūros ir elgesio.“

Vabalus reikia gerai pažinti, nes pasak S. Pileckio jie “yra nuolatiniai žmogaus palydovai, jo pagrindiniai konkurentai kovoje dėl egzistavimo. Šiems gyvūnėliams žmonija aukoja apie penktadalį išauginto derliaus net tada, kai kas trečias žmogus pasaulyje badauja.”

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 1205 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (5497 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Lietuvos vabzdžiai, jų biologija ir reikšmė
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos vabzdžiai, jų biologija ir reikšmė. (2014 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-vabzdziai-ju-biologija-ir-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:34
×