Lietuvos vaistiniai augalai


Vaistiniai lietuvos augalai. Augalai referatas.

Lietuvos vaistiniai augalai. Įvadas. Vaistinių augalų veikliosios medžiagos. Augalų vaistinė žaliava ir jos ruošimas. Vaistinių augalų ištekliai ir apsauga. Kiaulpienė, paprastoji ( taraxacum officinale l. ). Paplitimas. Veikliosios medžiagos. Vartojimas. Poveikis ir kontraindikacijos. Plačialapis gyslotis ( plantago major l. ). Paplitimas. Veikliosios medžiagos. Vartojimas, poveikis ir kontraindikacijos. Takažolė (polygonum aviculare). Paplitimas. Vartojimas. Veikliosios medžiagos. Poveikis ir kontraindikacijos. Išvados. Literatūra.

Kiekvienam vaistinius augalus renkančiam būtina žinoti, jog žaliavų paruošas reglamentuoja dabar galiojanti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. 173 patvirtinta Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarka. Dokumente nurodoma, kad draudžiama lupti žievę nuo augančių medžių ir krūmų, kasti jų šaknis. Medžių ir krūmų lapus bei pumpurus leidžiama skinti tik nuo apatinio lajos trečdalio. Beržų pumpurus, liepų žiedynus (liepžiedžius), alksnių kankorėžėlius galima skinti nupjovus smulkiąsias šakeles. Šaltekšnių, gluosnių ir karklų žievę leidžiama lupti nuo nukirstų stiebų, bet vienoje vietoje galima iškirsti ne daugiau kaip penktadalį visų tos rūšies stiebų, kurių skersmuo 5 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus yra ne mažesnis nei 1,5 cm. Miltinių meškauogių ūglius leidžiama pjauti paliekant neliestą ne mažesnę kaip 0,5 m skersmens vidurinę kero dalį. Pataisų sporos ruošiamos žirklėmis nukerpant jų subrendusias varputes.

Ruošiant šaknų ir šakniastiebių žaliavą gamtoje, galima iškasti ne daugiau negu trečdalį paruošų plote augančių tos rūšies individų. Tokie apribojimai netaikomi tik paprastosioms kiaulpienėms ir paprastiesiems varpučiams. Šaknis ir kitus požeminius augalų organus kasti draudžiama šlaituose, kurių nuolydis didesnis kaip 10°. Iškasus augalus, šaknų ir šakniastiebių dalys, netinkamos žaliavai, turi būti sumetamos į duobutes ir užžeriamos žemėmis.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (2620 žodžiai)
  • Tomas
  • Lietuvos vaistiniai augalai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos vaistiniai augalai. (2013 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-vaistiniai-augalai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 05:47
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo